کد خبر: ۲۶۱۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 2020July 09
هزاران نفر از حامیان ترامپ اواخر ماه گذشته میلادی به رغم شیوع کرونا در گردهمایی انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا شرکت کردند
شفاآنلاین>سلامت>مقامات بهداشتی ایالت اُکلاهما در آمریکا اعلام کردند که گردهمایی انتخاباتی اخیر دونالد ترامپ در شهر تالسا منجر به افزایش شمار مبتلایان به کرونا شده است.

به گزارش شفاآنلاین، اظهارات این مقامات بهداشتی آمریکا در حالی روز گذشته (چهارشنبه) عنوان شد که شهر تالسا در ابتلا به کرونا چند روز پیش رکورد زد. این در حالی است که پیش از گردهمایی انتخاباتی ترامپ در این شهر آمار کرونایی‌ها رو به کاهش بود.

در همین حال بروس دارت مدیر دپارتمان بهداشت شهر تالسا  گفت که به احتمال زیاد برگزاری برخی اجتماعات و گردهمایی‌ها طی چند هفته اخیر در این شهر منجر به افزایش شمار مبتلایان به کرونا شده است.


هزاران نفر از حامیان ترامپ اواخر ماه گذشته میلادی به رغم شیوع کرونا در گردهمایی انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا شرکت کردند.

برگزاری این گردهمایی به دلیل عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نبود الزامات رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک مورد انتقاد قرار گرفت.

بروس دارت در ادامه افزود: به دلیل برگزاری گردهمایی‌ها و اجتماعات شاهد افزایش شمار مبتلایان به کرونا بوده‌ایم.

در محل ورودی گردهمایی انتخاباتی اخیر ترامپ در شهر تالسا، تب‌سنجی انجام گرفت و به افراد ماسک داده شد اما اکثریت شرکت‌کنندگان از جمله شخص ترامپ ماسک به صورت نداشتند.

گزارش شده است که آزمایش کرونا چند عضو این کارزا انتخاباتی پیش و بعد از این گردهمایی مثبت بوده است.خبرگزاری فرانسه
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: