کد خبر: ۲۶۰۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 2020July 06
در ژاپن بر خلاف چین که به نظر می رسد کرونا کنترل شده است، آمار مبتلایان هر افزایش می یابد گزارش ها حاکی است در شبانه روز گذشته در این کشور با شناسایی ۱۳۱ تن آمار این کشور به بالای ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است
شفاآنلاین>سلامت>با ثبت تنها یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در چین در شبانه روز گذشته، آمار مبتلایان به این ویروس در موج دوم که از اواسط خرداد شروع شده است برای هشتمین روز مستمر تک رقمی شد توقف کرونا در این کشور در شرایطی است که آمار در کشورهای ژاپن و کره جنوبی همواره با شیب ملایمی در حال افزایش است.

به گزارش شفاآنلاین،با شناسایی این یک نفر در پکن که در منطقه «شین فادی» یعنی همان کانون شیوع موج دوم کرونا زندگی می کند تعداد مبتلایان به کرونا از اواسط خرداد ماه سال جاری تا کنون به ۳۳۵ تن افزایش یافته است.

گزارش ها حاکی است از آمار ۳۳۵ نفری مبتلایان موج دوم تا کنون ۱۱ تن بهبود یافته و از مراکز درمانی ترخیص شده اند و بقیه همچنان تحت درمان هستند.

اما در ژاپن بر خلاف چین که به نظر می رسد کرونا کنترل شده است، آمار مبتلایان هر افزایش می یابد گزارش ها حاکی است در شبانه روز گذشته در این کشور با شناسایی ۱۳۱ تن آمار این کشور به بالای ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است.

افزایش آمار مبتلایان در ژاپن در حالی است که توکیو به عنوان کانون اصلی شیوع این ویروس روز گذشته انتخابات شهرداری را برگزار کرد که در نتیجه آن خانم «کوییکه» شهردار فعلی برای بار دوم به عنوان شهردار این کلانشهر انتخاب شد.


در کره جنوبی نیز با شناسایی ۳۴ مورد جدید، آمار کل مبتلایان به ۱۳ هزار و ۱۳۷ تن افزایش یافته است، کره شمالی نیز اعلام کرده است موفق شده است این ویروس را مهار کند به طوری که تا کنون هیچ موردی از ابتلا به این ویروس را گزارش نکرده است.

در مغولستان نیز گزارش ها حاکی است که هیچ مورد فوتی تا کنون ثبت نشده است و آمار مبتلایان نیز ۲۲۰ نفر اعلام شده است.

کرونا تا کنون افزون بر ۱۱ میلیون تن را در سراسر جهان مبتلا کرده و باعث مرگ افزون بر ۵۳۶ هزار تن شده است.ایرنا 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: