کد خبر: ۲۶۰۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۵ - ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2020July 02
هشدار سازمان بهداشت جهانی؛
طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، بیش از ۸۰ درصد از کل جانباختگان ناشی از بیماری کرونا در منطقه خاورمیانه در پنج کشور مصر، ایران، عراق، پاکستان و عربستان سعودی گزارش شده است
شفاآنلاین>سلامت>با کاهش محدودیت‌های مقابله با شیوع بیماری کرونا در منطقه، سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که خاورمیانه در مبارزه با کووید ۱۹ در لحظه سرنوشت ساز قرار دارد. 

به گزارش شفاآنلاین، احمد المنهاری نماینده سازمان بهداشت جهانی در خاورمیانه شامگاه چهارشنبه در کنفرانس خبری گفت: ما در آستانه بحران (کرونا) در منطقه خود هستیم. 

المنهاری افزود: عبور از یک میلیون مبتلا به کرونا نگران کننده است و کشورها باید سیستم‌ مراقبت‌های بهداشتی خود را تقویت کنند. 

وی توضیح داد: تعداد موارد مبتلایان در ماه ژوئن (تیرماه) از تعداد کل موارد گزارش شده در چهار ماه پس از گزارش اولین مورد در منطقه بیشتر شده است. 

المنهاری افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در منطقه خاورمیانه را ناشی از افزایش تعداد آزمایشات انجام شده، کاهش محدودیت‌ها برای مقابله با شیوع کرونا در کشورها و ضعیف شدن زیرساخت‌های بهداشتی کشورها درگیر با کوویید ۱۹ خواند. 

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، بیش از ۸۰ درصد از کل جانباختگان ناشی از بیماری کرونا در منطقه خاورمیانه در پنج کشور مصر، ایران، عراق، پاکستان و عربستان سعودی گزارش شده است. 

ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. 

آخرین آمارها نشان می‌دهد که یک میلیون و  ۶۴۴ هزارو ۸۸۰ نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۵۱۵ هزارو ۴۴۵ نفر جانباخته‌اند.

بر اساس این آمار پنج میلیون و ۸۴۳ هزارو ۲۰۵ تن نیز بهبود یافته‌اند.خبرگزاری فرانسه
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: