کد خبر: ۲۶۰۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۰ - ۱۱ تير ۱۳۹۹ - 2020July 01
اکنون شهروندان ۱۵ کشور امکان بازدید از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را دارند و کشورهای مثل آمریکا که آمار ابتلا به کرونا در آن‌ها بالا است، وقتی شیوع این ویروس در آن کشورها کنترل شد، امکان مسافرت به این اتحادیه را خواهند یافت
شفاآنلاین>اجتماعی>اتحادیه اروپا اعلام کرد که با وجود بازگشایی مرزهای خود به روی کشورهای خارجی از روز چهارشنبه، ورود از آمریکا به این اتحادیه همچنان ممنوع خواهد بود.

به گزارش شفاآنلاین، مرزهای اتحادیه اروپا برای کشورهای خارجی از فردا چهارشنبه بازگشایی می‌شود، اما شهروندان کشورهایی که آمار ابتلا به کرونا در آن‌ها همچنان بالاست، تا اطلاع ثانوی امکان مسافرت به کشورهای عضو این اتحادیه را نخواهند داشت.

اتحادیه اروپا که از اواسط ماه مارس (اواخر اسفندماه گذشته) مرزهای خارجی خود را بسته بود، این مرزها را برای ایالات متحده آمریکا، روسیه و برزیل همچنان بسته نگاه می‌دارد.

اکنون شهروندان ۱۵ کشور امکان بازدید از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را دارند و کشورهای مثل آمریکا که آمار ابتلا به کرونا در آن‌ها بالا است، وقتی شیوع این ویروس در آن کشورها کنترل شد، امکان مسافرت به این اتحادیه را خواهند یافت.


آمریکا با ۲ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۹۰۸ مورد ابتلای قطعی به کووید۱۹ و ۱۲۸ هزار و ۸۴۲ مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس، در صدر کشورهای جهان چه از لحاظ شمار مبتلایان و چه از لحاظ آمار مرگ‌ومیر قرار گرفته است.

آمار ابتلای روزانه به کرونا در آمریکا همچنان بالاست و در مواردی حتی از بالاترین آمار روزانه در اوج موج اول شیوع این ویروس نیز بالاتر بوده است.

برزیل با یک میلیون و ۳۷۰ هزار مورد ابتلا و ۵۸ هزار و ۳۸۵ مورد مرگ‌ومیر در رده دوم و روسیه با ۶۴۷ هزار و ۸۴۹ مورد ابتلای قطعی به کرونا و ۹ هزار و ۳۲۰ مورد فوت ناشی از آن در رده سوم جهانی قرار دارند.

 ویروس کرونا موسوم به  کوید ۱۹  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند. تارنمای هافینگتون پست
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: