کد خبر: ۲۵۸۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - 2020June 02
شهر ووهان آزمایش کرونا موسوم به تست «اسید نوکلئیک» را برای کلیه ساکنانی که قبلاً آزمایش نشده اند، انجام داده است
شفاآنلاین>سلامت>مقامات بهداشتی چین اعلام کردند آزمایش کرونای ۹ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۸۲۶ تن از ساکنان شهر ووهان واقع در استان هوبی کانون اولیه شیوع ویروس کرونا در چین تکمیل شده است.

به گزارش شفاآنلاین، این تعداد آزمایش به مدت ۱۷ روز از تاریخ ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت) تا روز یک ژوئن (۱۲ خرداد) سال جاری در شهر ووهان انجام شده است.

گزارش ها حاکی است که نتیجه آزمایش تمام مردم این شهر منفی بوده است فقط ۳۰۰ نفر دارای علایم ابتلا به کرونا بوده اند در حالی که هیچ موردی از افراد بدون علامت ولی مبتلا یا به اصطلاح ناقل خاموش گزارش نشده است.

طبق این گزارش، شهر ووهان آزمایش کرونا موسوم به تست «اسید نوکلئیک» را برای کلیه ساکنانی که قبلاً آزمایش نشده اند، انجام داده است.

آزمایش تمام ساکنان شهر ووهان، یکی از بزرگترین و کم سابقه ترین اقدامات در راستای مهار کرونا و آزمایش های گروهی در سطح جهان محسوب می شود و نشان می دهد چین برای ریشه کردن این ویروس مصمم است.

تصمیم برای آزمایش همه ساکنان این شهر پس از آن اتخاذ شد که ۶ نفر در ۲۰ اردیبهشت در یک مجتمع مسکونی در شهر ووهان به کرونا مبتلا شدند.  

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

آمارها حاکی است تا کنون در چین ۸۳ هزار و ۲۲ تن به کرونا مبتلا شده اند که ۴ هزار و ۶۳۴ تن آنها فوت شده اند. تلویزیون دولتی چین
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: