کد خبر: ۲۵۶۳۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۲ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - 2020April 28
این ماسک‌ها در چهار سایت مختلف ساخته شده و به کارمندان آژانس فدرال و قضات تحقیق نیز تحویل داده شده است
شفاآنلاین>سلامت>زندانیان یک زندان در بلژیک تاکنون ۴۲ هزار ماسک قابل استفاده مجدد برای استفاده زندانیان و کارمندان زندان و به منظور کمک به رفع کمبودهای کشور تولید کرده‌اند اما بلژیک هنوز موفق به تامین تقاضای موجود نشده است.

به گزارش شفاآنلاین، سخنگوی اداره زندان‌ بلژیک اعلام کرده است که این ماسک‌ها با اولویت کارمندان زندان و زندانیانی که در روند تهیه غذای زندان نقش دارند، توزیع شده است.

به گفته این مقام، این ماسک‌ها در چهار سایت مختلف ساخته شده و به کارمندان آژانس فدرال و قضات تحقیق نیز تحویل داده شده است.

وی با بیان این که هدف این زندان حصول اطمینان از این است که تمامی زندانیان ماسک داشته باشند، اظهار داشت: این زندان تا آخر ماه مه سفارش تولید ماسک دارد و همچنان سفارشات بزرگی دریافت می‌کند اما قادر به ادامه این عملیات نخواهد بود.

سخنگوی اداره زندان بلژیک اعلام کرد: بیشتر زندانیانی که به تهیه ماسک مشغول‌اند، پیش‌تر نیز در کارگاه‌های خیاطی زندان مشغول به کار بودند و پس از شیوع کروناویروس ۳۰ زندانی دیگر نیز به کارگاه‌های خیاطی این زندان پیوستند.

وی هم‌چنین اعلام کرد: تاکنون تست کرونای ۱۳ زندانی و ۶۱ کارمند زندان‌ در زندان‌های سراسر بلژیک مثبت اعلام شده است. از بین کارمندان مبتلا به کووید-۱۹ در زندان‌های بلژیک ۲۸ نفر مجاز به بازگشت به کار شده‌اند.

بلژیک در نظر دارد از تاریخ ۴ ماه مه محدودیت‌های مقابله‌ای با شیوع کروناویروس جدید را به صورت تدریجی رفع کند و از آن زمان استفاده از ماسک یا حتی روسری‌هایی برای پوشاندن صورت را برای تمام افراد بالای ۱۲ سال در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری کند.

بنا بر گزارش آسوشیتدپرس، سوفی ویلمز، نخست وزیر بلژیک هفته گذشته اعلام کرد دولت این کشور در تلاش است به هر شهروند بلژیکی حداقل یک ماسک پارچه‌ای رایگان ارائه دهد اما وزیر دادگستری این کشور اخیرا اعلام کرده که با توجه به ظرفیت تولید محدود بلژیک، اجرایی کردن این هدف امکان‌پذیر نخواهد بود.

بلژیک با جمعیت  ۱۱.۵ میلیون نفری خود تاکنون ابتلای ۴۶ هزار و ۶۸۷ نفر را به بیماری کووید-۱۹ تایید کرده که از این میان ۷۲۰۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: