کد خبر: ۲۵۵۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۰ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - 2020April 15
این ویروس هنگامی که بر روی سلول های ریه می نشیند باعث آلوده شدن آن و سایر سلول ها می شود و بعد از گذشت ده روز باعث ایجاد گرفتاری فرد بیمار می شود
شفاآنلاین>سلامت>ویروس کرونا باعث اختلال در سیستم تنفسی و سیستم ایمنی بدن می شود.

به گزارش شفاآنلاین، ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین به تمام مردم دنیا معرفی و باعث ایجاد دردسرهای زیادی شد، به طوری که امروزه در اکثر کشورهای دنیا موضوع مقابله با بیماری کووید ۱۹ و ویروس کرونا مطرح شده است و کشورها براساس ابلاغیه های سازمان بهداشت جهانی و پروتکل‌های ملی اقداماتی را در زمینه کاهش شیوع این ویروس انجام داده اند.

میزان کشندگی ویروس کرونا بسیار کمتر از آنفولانزا است اما متاسفانه سرایت پذیری و بیماری زایی آن چندین برابر آنفولانزا است.

امروزه با شیوع بیماری کرونا و رعایت نکردن افراد و حضور آنها در اجتماع و ترددهای بی جا در سطح شهر می تواند باعث آلوده شدن سایر شهروندان به بیماری کووید ۱۹ شود.

ویروس کرونا وقتی که وارد بدن می‌شود می‌تواند در محیط زنده تکثیر کند به همین دلیل هنگامی که بر روی یک سلول زنده می نشیند در آن سلول تزریق و هنگامی که محیط ویروس آلوده شد سلول می ترکد و باعث پخش سلول های آلوده به ویروس کرونا در تمام محیط می شود.

ویروس کرونا بیشترین آسیب را به دستگاه گوارش، طحال و ریه وارد می کند و سبب تخریب می شود. این ویروس هنگامی که بر روی سلول های ریه می نشیند باعث آلوده شدن آن و سایر سلول ها می شود و بعد از گذشت ده روز باعث ایجاد گرفتاری فرد بیمار می شود.

انتشار ویروس کرونا در بدن و آلوده شدن سلول ها باعث آسیب جدی به سیستم ایمنی بدن می شود که به دلیل آلوده بودن سلول های سیستم ایمنی به ویروس کرونا درخواست یک حمله تمام عیار و مجدد برای کشتن ویروس از سوی سیستم ایمنی بدن صادر می شود و به خاطر اینکه ویروس سیستم ایمنی را آلوده و سردرگم کرده است یک حالت جنون جنگی در سیستم ایمنی بدن ایجاد می شود و در این زمان اوضاع وخیم و خسارت های جبران ناپذیری بر بدن وارد می شود.

اکثر بیماران علایم خفیف بیماری کووید ۱۹ را می گیرند

برخی از مردم به دلبل اپتلا به بیماری کووید ۱۹ دچار مشکلات حاد و عفونت ریوی شده که برای زنده ماندن باید از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده کنند و اگر سیستم دفاعی بدن از ویروس شکست بخورد باکتری وارد شبکه خون شده و ویروس و آلودگی تمام بدن را می گیرد و فرد بیمار تا یک قدمی مرگ می رود.

ویروس کرونا سرایت پذیری اش از آنفلوانزا بیشتر است اما میزان کشندگی آن کم تر است. خبر بد این است که هیولای همه گیری به طرز وخشتناکی می تواند به سایرین سرایت کرده و باعث شده آن ها به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شوند و هنگامی که همه گیری سریع در بین افراد زیادی اتفاق می افتد، مردم‌ و بیماران زیادی به بیمارستان ها و مراکز درمانی جهت درمان مراجعه می کنند و هیچ نظام بهداشتی در دنیا توان ارائه خدمت به تعداد زیادی بیمار را ندارد.

به دلیل کمبود امکانات افرادی پیدا می شوند که جان خودشان را به خاطر کمبود امکانات و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست می دهند.

ویروس کرونا واکسن خاصی ندارد

به دلیل آن که هنوز ویروس کرونا دارو و واکسن خاصی ندارد، رفتارهای اجتماعی ما باید در محیط خانواده و اجتماع طوری باشد که مانند یک واکسن عمل کند و با شستن دست ها با آب و صابون و رعایت فاصله در مواجهه با افراد از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم.

اگر همه گیری کرونا با شیب تندی ادامه یابد، پایان غم انگیزی برای ما به همراه دارد، اما اگر شیوع بیماری و همه گیری با شیب کند انجام شود پایان آن قابل تحمل تر خواهد بود.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: