کد خبر: ۲۵۴۶۱۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - 2020April 04
افزایش ناگهانی موارد مرگ و میر در کشور فرانسه به این دلیل است که این آمار شامل مرگ و میر حدود ۳۰۰۰ نفر در مراکز نگهداری از سالمندان می‌شود
شفاآنلاین>سلامت>شمار تلفات کووید-۱۹ در فرانسه با افزایش ۱۰۰۰ موردی بیش از ۶۵۰۰ نفر اعلام شده و حدود ۱۶۰ هزار نیروی پلیس به منظور اجرای قوانین مربوط به محدودیت تردد در این کشور به کار گرفته شده‌اند.

به گزارش شفاآنلاین، بنابر اعلام مقامات فرانسوی افزایش ناگهانی موارد مرگ و میر در این کشور به این دلیل است که این آمار شامل مرگ و میر حدود ۳۰۰۰ نفر در مراکز نگه داری از سالمندان می‌شود.

طبق اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از یک میلیون نفر در جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و شمار تلفات ناشی از این بیماری از ۵۹ هزار نفر فراتر رفته است.

افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن در حالی روند افزایشی دارد که کمبود تجهیزات ضروری پزشکی موجب شده تا رقابت میان خریداران این محصولات تشدید شود.

فرماندار نیویورک این هفته هشدار داد که در مدت شش روز با کمبود شدید دستگاههای تنفس مصنوعی روبرو خواهند شد. همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از مردم کشورش درخواست کرده تا برای مقابله با کروناویروس هنگام حضور در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.

 نخست وزیر فرانسه نیز در اظهاراتی گفت: همواره در تلاش هستم تا کمبود دارو و تجهیزات اساسی برای حفظ جان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ جبران شود. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: