کد خبر: ۲۵۴۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۵ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - 2020March 31
این نوزاد در ۲۴ ساعت اولیه تولد دچار مشکلات تنفسی بود اما در حال حاضر بدون استفاده از دستگاه، تنفس طبیعی دارد
شفاآنلاین>سلامت>عضو هیئت علمی گروه نوزادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تولد نوزاد ۹۰۰ گرمی مبتلا به ویروس کووید -۱۹ در بیمارستان امام رضا (ع) خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین، احمد شاه فرهت اظهار کرد: این نوزاد از یک مادر مشکوک به کووید -۱۹ متولد شده و در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان امام رضا (ع) بستری است.

وی تصریح کرد: پس از تولد با توجه به مشکوک بودن مادر به ویروس کووید -۱۹، نوزاد تحت بررسی و آزمایش های لازم قرار می گیرد که نتایج ابتلاء به ویروس مثبت اعلام می شود.

عضو هیئت علمی گروه نوزادان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نوزاد بیان کرد: نوزاد در ۲۴ ساعت اولیه تولد دچار مشکلات تنفسی بود اما در حال حاضر بدون استفاده از دستگاه، تنفس طبیعی دارد.

وی با بیان اینکه این نخستین نوزاد با وزن ۹۰۰ گرم مبتلا به کووید -۱۹ در شرق کشور است، اظهار امیدواری کرد: با کمک تیم پزشکی این نوزاد با سلامت تحویل خانواده شود.

دکتر شاه فرهت تاکید کرد: تا کنون چهار نوزاد از مادران مبتلا یا مشکوک به ویروس کووید -۱۹ در این مرکز متولد شده اند که سه نوزاد به ویروس مبتلا نبوده اند و این نوزاد نخستین مورد مبتلا در این مرکز محسوب می شود.ایلنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: