کد خبر: ۲۵۴۱۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 2020March 29
پزشکان آمریکایی به دلیل کمبود تجهیزات و دستگاه‌های تنفسی به ویژه برای برای بیماران کرونایی که وضعیت وخیمی دارند٬ به شدت نگران هستند
شفاآنلاین>سلامت>بحران نظام پزشکی آمریکا در سایه گسترش ویروس کرونا دلیلی بارز بر دیکتاتور بودن دولت این کشور است که هیچ توجهی به منافع ملت‌ها و حتی مردم خود ندارد.

به گزارش شفاآنلاین و به نقل از پایگاه خبری العهد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از 123 هزار نفر عبور کرده و تعداد جان‌باختگان به بیش از 2200 نفر رسیده است؛ درحالی که پزشکان و پرستاران برای مقابله با کمبود کمک‌های پزشکی به پنهان کردن و یا خریداری تجهیزات از بازار سیاه روی آورده‌اند.

اما سوال مهمی که دراینجا مطرح می‌شود این است که پس از غارت منافع و مواد مورد نیاز مردم٬ مقامات آمریکایی چه نقشی در تامین این مواد و تجهیزات دارند؟ و نقش «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که ادعا می‌کند سرقت منابع مردم برای حمایت از کشور است٬ چیست؟


در این گزارش سعی داریم نمونه‌هایی از وضعیت بیمارستان‌های آمریکا را که در آن کادرپزشکی از کمبود شدید ملزومات و تجهیزات مربوطه رنج می‌برند و مجبور شده‌اند تا برای مقابله با این وضعیت به مخفی کردن یا دزدیدن و یا خریداری مواد مورد نیاز از بازار سیاه روی بیاورند٬ بیان کنیم.

کارمندان بخش بهداشت در آمریکا خواستار تامین تعداد زیادی تجهیزات برای پیشگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا بوده و بیمارستان‌های شهرهای «نیویورک» و «نیو اورلئانز» و «دیترویت» با افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس٬ دیگر قادر به پذیرش بیماران نیستند.

پزشکان آمریکایی به دلیل کمبود تجهیزات و دستگاه‌های تنفسی به ویژه برای برای بیماران کرونایی که وضعیت وخیمی دارند٬ به شدت نگران هستند.

پزشکان در منطقه نیویورک گزارش دادند که آنها مجبورند برخی تجهیزات را از نو بازسازی کرده و در مواردی هم به باز سیاه پناه ببرند.

«الکساندر سالیرنو» پزشک آمریکایی از مرکز پزشکی «سالیرنو مدیکال آسوشیتس» در شمال ایالت نیوجرسی اظهار داشت که برای خرید ماسک و سایر تجهیزات مجبور شده تا از طریق یک واسطه٬ 17 هزار دلار پرداخت کند؛ درحالی که قیمت اصلی آنها حدود 2500 دلار بود.

پرستارهای بیمارستان نیویورک نیز اعلام کردند که اگر ماسک‌های «ان 95» و ماسک‌ها و لباس‌های جراحی و سایر تجهیزات مربوطه خود را پنهان نکرده و مراقب نباشند٬ به راحتی به سرقت می‌رود.

یکی از این پرستاران گزارش داد که برخی از تیم‌های پزشکی ماسک‌ها و دستکش و لباس‌ها را در کشوها و کمدهای خود پنهان می‌کنند.

این یک نمونه کوچک از صحنه‌های تاسف برانگیز و بحرانی در دولتی است که ادعای حاکمیت دموکراسی بر کشورش را دارد؛ درحالی که بدترین اقدامات دیکتاتورانه را علیه ملت خود و ملت‌های دیگر انجام می‌دهد.تسنیم

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: