کد خبر: ۲۵۴۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - 2020March 28
آمریکایی ها اگر راست می گویند اعلام کنند که نیازهای ما تا چه اندازه از راه‌های مرسوم تامین شده است. ما برای رفع نیازهای دارویی و مایحتاج ضروری مردم مجبور هستیم از روش‌های غیر معمول استفاده کنیم
شفاآنلاین>سلامت>معاون اول رییس جمهور گفت: آمریکایی‌ها به دروغ می‌گویند که تحریم‌هایشان علیه ایران شامل دارو و کالاهای اساسی نمی‌شود. آن‌ها با تحریم‌های نفتی، بانکی، بیمه‌ای و حمل و نقل مانع از تهیه و جابه جایی پول و انتقال دارو و کالاهای اساسی به کشور می‌شوند.

به گزارش شفاآنلاین،اسحاق جهانگیری صبح روز شنبه در جلسه با مدیران و پزشکان ستاد مقابله با کرونای استان تهران در بیمارستان امام حسین(ع) با بیان اینکه کشور برای تامین دارو نیاز به سالانه دو و نیم تا سه میلیارد دلار و برای تامین کالاهای اساسی نیازمند ۱۴ میلیارد دلار ارز است، ‌

 اظهار داشت: آمریکایی ها اگر راست می گویند اعلام کنند که نیازهای ما تا چه اندازه از راه‌های مرسوم تامین شده است. ما برای رفع نیازهای دارویی و مایحتاج ضروری مردم مجبور هستیم از روش‌های غیر معمول استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در این وضعیت مردم ما شاهد هستند که هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: برخلاف بسیاری از کشورها ما کالاهای مورد نیاز مردم را به وفور در فروشگاه‌ها عرضه کردیم که این عملکرد افتخار آمیز است.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به تصمیم دولت برای برداشت یک میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی با مجوز مقام معظم رهبری به منظور اختصاص به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ‌ گفت: امیدوارم با تخصیص منابع لازم بخش زیادی از مشکلات جامعه پزشکی و درمانی کشور مرتفع شود.

جهانگیری با اشاره به درخواست جامعه پزشکی کشور برای پیشگیری جدی از شیوع بیماری کرونا تاکید کرد: خوشبختانه بخش زیادی از مردم با دستورالعمل‌های اعلام شده برای انجام طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همراهی کردند و این طرح با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردم با قدرت دنبال خواهد شد و کسانی که سلامت خود و دیگران را جدی نمی گیرند جریمه خواهند شد.

وی افزود: وقتی بخش پزشکی کشور که برای مقابله و شکست بیماری کرونا تمام قد پای کار ایستاده و در این راه جانفشانی می‌کند، درخواست پیشگیری دارد، توقع زیادی نیست که مردم به پویش در خانه ماندن پاسخ مثبت دهند.

معاون اول رییس جمهوری از جامعه پزشکی به عنوان گروهی مرجع و قابل اعتماد برای مردم یاد کرد و با بیان اینکه فداکاری آنها در تاریخ کشور ثبت خواهد شد، تصریح کرد: ما باید قدر این سرمایه اجتماعی را بدانیم. امروز ما عزادار شهدایی هستیم که برای سلامت مردم از جان خود گذشتند. باید دست پزشکان و پرستاران را به نشانه قدرشناسی ببوسیم که آنها افتخار کشور هستند.

جهانگیری ظرفیت و توانمندی بیمارستان امام حسین(ع) در خدمت رسانی به مردم بویژه ساکنان شرق تهران را ارزشمند توصیف کرد و از برنامه های دولت برای افزایش درآمدهای اختصاصی بیمارستان‌ها، ‌پرداخت فوق العاده ویژه به کادر درمانی درگیر با ویروس کرونا خبر داد و گفت: دولت در حد توان خود می کوشد تا زحمات پزشکان و پرستاران را جبران کند اما قطعا اجر این فداکاریها نزد خداوند محفوظ است.

وی از مدیریت مقابله با کرونای استان تهران و پزشکان حاضر در جلسه خواست تا نهایت مساعی خود را برای حفظ جان کادر درمانی و پرستاری بکار گیرند.

دکتر زالی رییس مقابله با کرونای بیمارستان تهران و رییس بیمارستان امام حسین(ع) در این جلسه گزارشی در خصوص وضعیت بیمارستان‌ها و تعداد مراجعه کنندگان و بهبود یافتگان ارائه کرد. ایرنا 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: