کد خبر: ۲۵۳۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - 2020March 25
تا کنون 43 پزشک، 284 پرستار و 37 نیروی خدماتی در بیمارستان‌های استان به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه بسیاری از آنان پس از بهبودی به چرخه خدمت بازگشتند
شفاآنلاین>سلامت> رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: کادر پزشکی و درمانی استان روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد و تا کنون نیز ۴۳ نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص، ۲۸۴ پرستار و ۳۷ نیروی خدماتی بیمارستان‌ها به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش شفاآنلاین، عبدالرضا فاضل صبح امروز در گفت‌وگویی خبری با اشاره به روند روبه رشد درمان و بهبود بیماران کرونایی در استان اظهارداشت: از ابتدای اسفندماه تا تاکنون 4 هزار و 105 بیمار با علایم حاد تنفسی، مشکوک یا مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند که از این تعداد 3 هزار و 396 بیمار بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

وی با اشاره به روند کاهشی بستری بیماران کرونایی در استان گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در استان با علایم مشکوک به کرونا به 588 نفر کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ضمن قدردانی از تلاش‌ها و خدمات کادر پزشکی و درمانی افزود: کادر بیمارستانی استان روزهای سختی را با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان پشت سر می‌گذارند و در این مدت نیز شاهد ابتلای برخی از پرستاران و پزشکان به این بیماری بودیم.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی: خسارات مشاغل آسیب دیده از کرونا در بحث جهش تولید دیده شود

وی گفت: تا کنون 43 پزشک، 284 پرستار و 37 نیروی خدماتی در بیمارستان‌های استان به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه بسیاری از آنان پس از بهبودی به چرخه خدمت بازگشتند. تا کنون موردی از فوت کادر ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی استان به بیماران کرونایی نداشتیم.

وی اعلام کرد: در حال حاضر بیش از 630 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص و 3 هزار پرستار در مراکز درمانی استان با تلاش جهادی و به صورت شبانه‌روزی به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه مردم باید با رعایت قرنطینه خانگی و نرفتن به مسافرت از تحمیل بار مضاعف به کادر درمانی استان جلوگیری کنند، نسبت به پیک دوم بیماری در استان هشدار داد و گفت: کادر بهداشتی و درمانی استان خسته‌ هستند و در این روزها فشار زیادی را تحمل می‌کنند. مردم برای اینکه سلامت خود را حفظ کنند باید در منزل بمانند. 

ما نگران موج دوم شیوع این بیماری هستیم و مردم با ماندن در خانه می‌توانند از ابتلای خود به این بیماری جلوگیری کنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: