کد خبر: ۲۵۲۱۷۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - 2020February 26
در حال حاضر بیمارستان مسیح دانشوری خط مقدم مقابله با کرونا در تهران است که خوشبختانه امروز تعداد قابل توجهی از بیماران بستری در این بیمارستان مرخص شدند اما به آنها توصیه شد که در منزل بمانند و به گونه‌ای نیاز به قرنطینه سازی محدود برایشان هست
شفاآنلاین>سلامت>فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونا در تهران،‌ گفت: اکنون بیمارستان مسیح دانشوری خط مقدم مقابله با کرون در تهران است که خوشبختانه امروز تعداد قابل توجهی از بیماران بستری در این بیمارستان مرخص شدند اما به آنها توصیه شد که در منزل بمانند و به گونه‌ای نیاز به قرنطینه سازی محدود برایشان هست.

به گزارش شفاآنلاین، دکتر علیرضا زالی ضمن تشکر از مردم تهران و جامعه پزشکی کشور که در خط مقدم مقابله با کرونا هستند، گفت: مهم‌ترین موضوع اکنون کنترل زنجیره انتقال بیماری است چراکه واکسن و داروی خاصی ندارد. به مردم توصیه می‌کنیم از ارتباطات نزدیک و شرکت در تجمعات شلوغ و مراسم‌ها خودداری کنند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم به حداقل رسیدن سفرها برای کنترل انتقال بیماری، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین فاکتور برای شکست زنجیره انتقال بیماری رعایت بهداشت فردی است. شستن دست‌ها به مدت 20 ثانیه و استفاده از ضد عفونی کننده‌های بر پایه الکلی می‌تواند مفید باشد. یکی از وسایلی که در انتقال ویروس نقش مهمی دارد گوشی‌های تلفن همراه است که  بهتر است پیش از ورود به منزل اقدام به ضدعفونی کردن آن کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار کرد: همچنین بهتر است به محض ورود به منزل لباس‌های بیرون را با لباس خانگی تعویض کرده و دست‌های خود را بشویند. رعایت بهداشت فردی بهترین راه تقلیل بیماری است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه با حضور روسای دانشگاه‌ها و معاونین وزارت بهداشت برای بررسی ابعاد بیشتر موضوع، افزود: در این جلسه در مورد اقداماتی که باید برای کنترل بیماری انجام شود صحبت می‌شود و گزارشی از مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته اعلام خواهد شد. همچنین فردا نیز جلسه‌ای با حضور استاندار تهران خواهیم داشت که تصمیمات مقتضی اعلام می‌شود.

زالی به استفاده از ظرفیت سایر بخش‌های برای کمک به مهار کرونا اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت‌های ارتش، سپاه، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و... در کنترل ویروس بسیار موثر است.

وی در خصوص پذیرش افراد دارای علائم مشکوک به بیماری در بیمارستان‌ها، ادامه داد: با تدابیر اندیشیده شده قرار است موارد مشکوک در ابتدا به کلنیک‌هایی که در بیمارستان در نظر گرفته شده مراجعه کرده تا اقدامات اولیه برایشان انجام شود.

 اکنون بیمارستان مسیح دانشوری خط مقدم مقابله با کرونا در تهران است که خوشبختانه امروز تعداد قابل توجهی از بیماران بستری در این بیمارستان مرخص شدند اما به آنها توصیه شد که در منزل بمانند و به گونه‌ای نیاز به قرنطینه سازی محدود برایشان هست.ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: