کد خبر: ۲۵۱۶۸۹
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۵ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020February 19
در سیاست‌های کلی نظام سلامت به بحث پیشگیری بسیار تاکید شده و طبق توصیه‌های جهانی باید به سمت نظام سلامت محور حرکت کرد، لذا باید با اصلاح رویه‌ها از گسترش فقر و کاهش سلامت جلوگیری کرد
شفاآنلاین>سلامت>رییس گروه تدوین شناسنامه خدمات سازمان بیمه سلامت بر ضرورت حرکت جامعه باید به سمت نظام سلامت محور تاکید کرد.

به گزارش شفاآنلاین ، محمد مهدی تدین گفت: اجرای طرح اصلاحات بیمه‌ای و خود مراقبتی دارای نکات بسیاری مهمی است، سازمان بیمه سلامت تا قبل از اجرای این طرح برای استفاده از خدمات توسط بیمار هزینه تقبل می‌کرد، البته این مساله به آن معنا بود که ارائه کنندگان خدمت هرچه خدمات بیشتری ارائه دهند؛ پس پول بیشتری را دریافت می‌کنند؛ لذا در این شرایط افزایش منابع پاسخگوی مخارج حوزه سلامت<Health> را نمی‌دهد.

رئیس گروه تدوین شناسنامه خدمات سازمان بیمه سلامت افزود: نگاه استراتژیک سازمان بیمه سلامت با اجرای طرح خود مراقبتی تغییر کرده و پس از این مرحله به ازای سلامت مردم به آنها پول پرداخت می‌شود، این طرح در اکثر کشورهای دنیا اجرا شده و باید به این نگاه ویژه در سازمان بیمه سلامت توجه کرد.

وی تصریح کرد: در سیاست‌های کلی نظام سلامت به بحث پیشگیری بسیار تاکید شده و طبق توصیه‌های جهانی باید به سمت نظام سلامت محور حرکت کرد، لذا باید با اصلاح رویه‌ها از گسترش فقر و کاهش سلامت جلوگیری کرد.

تدین با بیان اینکه پیشگیری در حوزه سلامت باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد اظهار کرد: تغییر رفتار یک فرآیند تدریجی است، سازمان بیمه سلامت تمام امورات را به تنهایی انجام نداده و تمامی دستگاه‌های مرتبط باید به وظایف خود عمل کنند؛ اما توجه به برخی نکات در ایجاد فرهنگ سازی ها توسط رسانه‌ها باید در اولویت قرار گیرد.مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: