کد خبر: ۲۵۱۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - 2020February 11
با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی دستگاه‌های دیالیز به ۷۰ مرکز درمانی و کلینیک‌های ویژه بیماران دیالیزی ارسال شده است
شفاآنلاین>سلامت>شهریاری گفت: با همکاری هیئت امنای ارزی ۱۵۰ دستگاه دیالیز با ارز دولتی تامین و در مناطق محروم توزیع شده است.

به گزارش شفاآنلاین، حسینعلی شهریاری دبیر کل مجمع خیرین سلامت ، با اشاره به توزیع دستگاه دیالیز در مناطق محروم و کم برخوردار اظهار کرد: به همت خیرین سلامت تعداد ۱۵۰ دستگاه دیالیز در مناطق محروم و کم برخوردار توزیع شده است. این کار با هدف رفع کمبود بیماران<patients> دیالیزی در زمینه تخت‌های بیمارستانی در مناطق محروم و کم برخوردار انجام گرفته است.
 
دبیر کل مجمع خیرین سلامت ادامه داد: امروزه ۵۱ دستگاه دیالیز به وسیله مجمع خیرین و حدود ۱۰۰ دستگاه دیالیز نیز به وسیله مردم نیکوکار خریداری شده است. خوشبختانه باید بگویم که هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت همکاری خوبی با خیرین سلامت داشته و دستگاه‌های دیالیز با ارز دولتی خریداری و در مناطق محروم توزیع شده است.
 
شهریاری تاکید کرد: با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی دستگاه‌های دیالیز به ۷۰ مرکز درمانی و کلینیک‌های ویژه بیماران دیالیزی ارسال شده است.
 
او گفت: دستگاه‌های دیالیز خریداری شده در بازار قیمتی حدود ۳۰ میلیارد تومان دارند اما با همکاری خوب هیئت امنای ارزی و دیگر نهاد‌های ذی‌ربط این تعداد دستگاه‌های دیالیز با ۸ میلیارد تومان خریداری شده است.
 
دبیر کل مجمع خیرین سلامت افزود: با کمک خیرین سلامت ۲ دستگاه RO تهیه و به مناطق محروم و کم برخوردار ارسال شده است.

شهریاری یاد آوری کرد: یکی از اقدامات مهم خیرین سلامت محرومیت زدایی است و ما انتظار داریم که وزارت بهداشت و هیئت امنای ارزی همکاری‌های بیشتری در زمینه خرید تجهیزات بیمارستانی و ملزومات مصرفی بیماران در مناطق محروم داشته باشند.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: