کد خبر: ۲۴۹۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۲۳ دی ۱۳۹۸ - 2020January 13
هماهنگی میان وزارت بهداشت، سازمان های بیمه گر با همدلی دانشگاه های علوم پزشکی فرصت طلایی ایجاد کرده تا با حمایت همه جانبه وزارت بهداشت بتوان اجرای آن را پیش برد. این امر جزو مهم ترین اموری است که در اجرای آن شکی نیست
شفاآنلاین>سلامت>معاون کل وزارت بهداشت، گفت: بومی سازی و مدیریت اجرای نظام پرداخت بر اساس گروه های تشخیصی، جزو مهم ترین اموری است که در اجرای آن شکی نیست.

به گزارش شفاآنلاین، ایرج حریرچی، در جلسه تبادل نظر در خصوص راه های بومی سازی و مدیریت اجرای نظام پرداخت براساس گروه های تشخیصی که در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، با اشاره به اهمیت اجرای نظام پرداخت مبتنی بر گروه های تشخیصی در مراکز درمانی کشور، افزود: در اسناد بالادستی، به نظام مبتنی بر گروه های تشخیصی به عنوان یکی از ارکان اصلی اشاره شده و در برنامه های وزارت بهداشت در دولت های یازدهم و دوازدهم به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

وی گفت: تقریباً تمام کشورهای توسعه یافته از این روش استفاده می‌کنند و اکنون با توجه به نظر وزیر و تولیت وزارت بهداشت به عنوان یک اولویت مطرح است.

حریرچی افزود: دو نکته مثبتی که در حال حاضر اجرای برنامه را امکان پذیر می سازد وجود دانش فنی کافی در خصوص این نوع نظام پرداخت در داخل کشور و همچنین وحدت و یکپارچگی جهت اجرای آن در همه سطوح دیده می شود.

وی ادامه داد: هماهنگی میان وزارت بهداشت، سازمان های بیمه گر با همدلی دانشگاه های علوم پزشکی فرصت طلایی ایجاد کرده تا با حمایت همه جانبه وزارت بهداشت بتوان اجرای آن را پیش برد. این امر جزو مهم ترین اموری است که در اجرای آن شکی نیست.مهر 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: