کد خبر: ۲۴۹۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۱۸ دی ۱۳۹۸ - 2020January 08
طبق مطالعات علمی اگر جزء افرادی هستید که هنگامه شبانه روز به علت نداشتن تخت روی زمین می‌خوابید با قرار دادن یک یا دو بالشت از جنس پنبه در زیر ساق پاهایتان باعث افزایش انتقال گردش خون به مغزتان و افزایش کیفیت خواب شما خواهد شد
شفاآنلاین>سلامت>خوابیدن روی زمین می‌تواند شما را به بیماری‌های گوناگون مبتلا کند، بهتر است هنگام خواب حداقل ۳۰ سانتی متر با زمین فاصله داشته باشید.

به گزارش شفاآنلاین، بسیاری از پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها بر اساس عقاید و باور های نادرست خوابیدن روی زمین را امری لازم و ضروری می دانند به گونه ای که اگر به مدت چند روز روی تخت بخوابند کمر درد و پا درد گریبانگیرشان خواهد شد.

  اما جالب است بدانید که طبق پژوهش های گوناگون علمی در سر تا سر جهان خوابیدن شبانه روزی روی زمین می تواند باعث ایجاد کمر درد، ضعف عضلانی، سرگیجه و سردرد در سالمندان و پیری زود رس، ایجاد چین و چروک و افتادگی اندام های بدن در افراد شود؛ به همین علت دانشمندان توصیه می کنند در هنگام خواب بهتر است حداقل ۳۰ سانتی متر با زمین فاصله داشته باشید.

اگر روی زمین می خوابید این کار را انجام دهید

طبق مطالعات علمی اگر جزء افرادی هستید که هنگامه شبانه روز به علت نداشتن تخت روی زمین می‌خوابید با قرار دادن یک یا دو بالشت از جنس پنبه در زیر ساق پاهایتان باعث افزایش انتقال گردش خون<Blood> به مغزتان و افزایش کیفیت خواب شما خواهد شد.

تفاوت خوابیدن روی تخت با خواب روی زمین در این است که هنگامی که فرد روی تخت می‌خوابد، هنگام بیدار شدن دیگر لازم نیست از روی زمین بلند شود و به همین دلیل زانوهای خود را خیلی خم نخواهد ‌کرد. 

کدام تشک را بخریم؟

به عقیده خیلی از افراد خرید تشک یکی از سخت ترین انتخابات است که می تواند تا چند روز ذهن افراد را درگیر کرده و آرامش خاطر را از آنان بگیرد. اما برای تهیه تشک بهتر است نوع راحت و نرم آن را انتخاب کنید تا آسیبی به کمر، زانو و گردنتان وارد نشود.yjc

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: