کد خبر: ۲۴۷۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 15
در پایان جلسه با رأی اعضای شورای عالی، سید سلمان سامانی با کسب ۹ رأی و محمدرضا نوروزی با کسب ۸ رأی حائز اکثریت آراء شده و جهت صدور حکم برای یک نفر از آنها به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند
شفاآنلاین>سلامت>سی و ششمین جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر به منظور انتخاب رئیس جدید هلال احمر شب گذشته برگزار شد و دو نفر به عنوان گزینه‌های نهایی تعیین شدند.

به گزارش شفاآنلاین ، در سی و ششمین جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر که شب گذشته ۲۳ آذر ماه برگزار شد، در اجرای ماده ۱۰ قانون اساسنامه جمعیت مصوب مجلس شورای اسلامی، برنامه و رزومه کاری نامزدهای پست ریاست جمعیت مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه هریک از افراد با ارائه برنامه به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

در پایان جلسه با رأی اعضای شورای عالی، سید سلمان سامانی با کسب ۹ رأی و محمدرضا نوروزی با کسب ۸ رأی حائز اکثریت آراء شده و جهت صدور حکم برای یک نفر از آنها به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند.

مطابق ماه ۱۰ اساسنامه جمعیت هلال احمر، شورای عالی دو نفر مدیر، مدبر و شایسته از افراد واجد شرایط را به رئیس جمهور جهت انتخاب یکی از آنها به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر معرفی می کنند.

گفتنی است، پیرو استعفای رییس سابق جمعیت هلال احمر فرایند قانونی انتخاب رییس جدید جمعیت هلال احمر از روز سه شنبه ۱۹ آذر ماه آغاز شد و داوطلبان احراز این پست تا ساعت ۱۴ روز شنبه ۲۳ آذر ماه فرصت داشتند تا تقاضا، رزومه کاری و برنامه های خود را جهت طرح در شورای عالی به دبیرخانه ارائه دهند. در این مدت ۱۱ نفر ثبت نام کردند که هر کدام با حضور در جلسه شورای عالی به دفاع از خود و ارائه برنامه کاری پرداختند.

پس از آن ۱۳ عضو شورای عالی حاضر در جلسه و دارای حق رای، وارد شور و انتخاب دو نفر از میان آنها شدند. سپس برگ تعرفه رای در اختیار آنها قرار گرفت و فرایند رای گیری رسما آغاز شد. پس از شمارش آرا در حضور بازرس شورای عالی افراد فوق به ترتیب جهت معرفی به رییس جمهور حائز اکثریت آرا شدند.مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: