کد خبر: ۲۴۵۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - 2019October 30
در حال حاضر به دنبال شفاف کردن عملکردهای موجود هستیم که در این راستا اجرای راهنمای بالینی در ۴۷۰ مورد، استقرار سازمان الکترونیکی و طرح استحقاق سنجی انجام گرفته است.
شفاآنلاین>سلامت>مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه ۴۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند، گفت: طرح استحقاق سنجی در ۶۰۵ بیمارستان کشور اجرایی شده است.

به گزارش شفاآنلاین، دکتر مهدی قنادی چهارشنبه ۸ آبان در همایش هفته بیمه سلامت در استان همدان، اظهار کرد: از جمعیت ۴۰ میلیونی تحت پوشش بیمه سلامت در کشور ۳۳ میلیون نفر به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه عدم توازان منابع و مصارف و تأمین مالی پایدار چالش بزرگ سازمان بیمه سلامت بوده است، تصریح کرد: اگرچه توازن منابع و مصارف و تأمین مالی پایدار اهمیت زیادی دارد، دیدگاه مناسبی برای آن شکل نگرفت اما با شکل گیری طرح تحول نظام سلامت اقداماتی در راستای بهبود عملکرد و سرویس دهی انجام گرفت.

قنادی افزود: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در استانها با کمترین بودجه خدمات را تا سطح روستاها برده اند به طوریکه در استان ها موردی از عدم تأمین دارو را نداشته ایم.

وی با تأکید بر اینکه بیمه سلامت برای همه است، بیان کرد: همه اداره کننده بیمه سلامت هستیم و سود آن برای همه مردم است.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور یادآور شد: در حال حاضر به دنبال شفاف کردن عملکردهای موجود هستیم که در این راستا اجرای راهنمای بالینی در ۴۷۰ مورد، استقرار سازمان الکترونیکی و طرح استحقاق سنجی انجام گرفته است.

وی ابا بیان اینکه سامانه تأیید خدمت و دارو در راستای کنترل هزینه ها اجرا شده است، به اجرای طرح استحقاق سنجی اشاره کرد و گفت: طرح استحقاق سنجی در راستای حذف دفترچه و مصرف کم کاغذ انجام می گیرد، در واقع به دنبال این هستیم که بیمار با کد ملی خدمات مورد نیاز خود را دریافت کند.

قنادی با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیک در ۲۰۳ شهر کشور اجرا می شود، خاطرنشان کرد: رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری در ۳۵۰ بیمارستان کشور اجرایی شده است.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به اینکه سامانه ۱۶۶۶ در استان ها به صورت جزیره ای وجود داشت، بیان کرد: امروز خدمات دهی به صورت متمرکز و شبانه روزی انجام می گیرد و تمام مردم با این سامانه به نوعی بر مراکز نظارت دارند.

قنادی اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد خدمات بستری و ۷۰ درصد خدمات سرپایی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۵۱۰۰ خدمت، ۲۴۰۰ قلم دارو و ۵۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی را شامل می شود.

وی با تأکید بر اینکه توسعه پزشک خانواده و نظام ارجاع را در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعتبار روستایی برای اجرای این طرح ۲۸ هزار میلیارد ریال بوده که در ۳۹۴۶ مرکز سلامت با ۱۲ نوع خدمت تحت پوشش قرار می دهد.

این مقام مسئول با اشاره به بیمه اجباری سلامت یادآور شد: این بیمه برای اقشار آسیب پذیر درنظر گرفته شده که به زودی برای دهک های یک، دو و سه رایگان و دهک چهار به صورت ۵۰ درصد تخفیف اجرایی خواهد شد و با این کار ۱۰ درصدی که فاقد پوشش جمعیتی هستند، بیمه می شوند.ایسنا 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: