کد خبر: ۲۴۴۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۰ - ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 17
وزیر بهداشت سودان؛
خوشحالم که وزیر بهداشت ایران آشنایی خوبی با وضعیت سودان دارد و اینکه چه مشکلاتی بر سر مردم سودان از بابت جنگ و بیماری ها آمده است
شفا آنلاین>سلامت>وزیر بهداشت سودان گفت: بعد از انقلاب سودان، پتانسیل های زیادی در کشورمان ظهور پیدا کرده و درخواست ملت ما نیز این است که این پتانسیل ها را در سودان شکوفا کنیم.

به گزارش شفا آنلاین: اکرم علی التوم، در دیدار با سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در حاشیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با اشاره به اینکه در ۳۰ سال گذشته تعداد زیادی از مردم سودان به خاطر جنگ و همچنین بیماری ها جان خود را از دست داده اند، افزود: خوشحالم که وزیر بهداشت ایران آشنایی خوبی با وضعیت سودان دارد و اینکه چه مشکلاتی بر سر مردم سودان از بابت جنگ و بیماری ها آمده است.

وی با اشاره به اینکه هر روز که به وزارت بهداشت<Ministry of Health> می روم پیگیر وضعیت کسانی هستم که فرزندان خود را در کودتای ۱۹۸۹ در سودان از دست داده اند، اظهار کرد: متاسفانه هنوز تعداد کسانی که در این سال ها جان خود را در سودان از دست داده اند، مشخص نیست.

وی با بیان اینکه رفتار دولت انتقالی فعلی سودان به گروه های مختلف در این کشور مسالمت آمیز بوده و تلاش کرده تا ثبات به کشور بازگردد، اظهار کرد: انتظار داریم در آینده تعداد دقیق کسانی که جان خود را در سودان بر اثر جنگ و بیماری از دست داده اند، مشخص شود.

وزیر بهداشت سودان گفت: انقلاب مردم سودان برای حق زندگی بهتر، حق بهداشت و زندگی شرافتمندانه بود. بعد از انقلاب نیز پتانسیل های زیادی در سودان ظهور پیدا کرده و درخواست ملت نیز این است که این پتانسیل ها را در سودان شکوفا کنیم.

علی التوم گفت: برای ساختن دوباره سودان قصد داریم از تجربیات سودانی هایی که خارج از کشور بسر می برند و حتی عضو سازمان های معتبری مانند WHO هستند، استفاده کنیم تا پایه های بخش بهداشت و درمان را در سودان مستحکم کنیم. ایران نیز در حوزه بهداشت و درمان در منطقه پیشرفت های چشمگیری داشته است.مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: