کد خبر: ۲۴۴۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 16
زن ۳۸ ساله و نوجوان ۱۷ ساله که بر اثر گاز مونوکسید کربن مسموم شدند، پس از اقدامات درمانی پیش‌بیمارستانی توسط آمبولانس به بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان انتقال یافتند
شفاآنلاین>سلامت>رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان گفت: گاز مونوکسید کربن سبب مسمومیت ۲ نفر در زنجان شد.

به گزارش شفاآنلاین،اصغر جعفری‌روحی  در رابطه با مسمومیت<Poisoning> با مونوکسید کربن در زنجان، اظهار کرد: ۲ نفر بر اثر گاز مونوکسید کربن در ساعت ۲۲:۳۵ روز سه‌شنبه ۲۳ مهرماه در خیابان زینبیه زنجان مسموم شدند.

وی در رابطه با کد آمبولانس‌های اعزامی برای یاری رساندن به مصدومان، افزود: دو کد آمبولانس خیام و فاتح برای کمک به ۲ مسموم اعزام شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: زن ۳۸ ساله و نوجوان ۱۷ ساله که بر اثر گاز مونوکسید کربن مسموم شدند، پس از اقدامات درمانی پیش‌بیمارستانی توسط آمبولانس به بیمارستان ولیعصر (عج) زنجان انتقال یافتند.

به گزارش ایسنا، گاز مونوکسید کربن بی‌رنگ و بی‌بو بوده که بر اثر احتراق ناقص تولید می‌شود، به طوری که بخاری، آب‌گرم‌کن، شومینه و اجاق‌گازها به علت سیستم تهویه نامناسب (دودکش) عامل مسمومیت با گاز CO می‌شود.

علائم مسمومیت با مونوکسید کربن می‌تواند طیف وسیعی از علائم را شامل شود که در بیماری‌های مختلفی دیده می‌شود. متاسفانه بسیاری از این علائم شبیه به علائم سرماخوردگی بوده و اکثر افراد فکر می‌کنند به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده‌اند و سعی در خوابیدن می‌کنند.

ابتلای همه افراد خانواده به علائمی شبیه به آنفلوآنزا، بروز مسمومیت در افراد را نشان می‌دهد.ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: