کد خبر: ۲۴۴۰۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 14
«سیدعیسی مهدوی» فرماندار تالش هم از تخریب راه‌های روستایی تالش و قطع گاز و برق برخی از مناطق آن خبر می‌دهد
شفاآنلاین>اجتماعی>حوادث>سیل پاییزی گیلان و مازندران را درگیر کرد. پیش از این سیل که به قطع راه‌های روستایی در استان گیلان منجر شده بود، شرکت مدیریت منابع آب ایران در جلسه ستاد ملی فرماندهی سیلاب نسبت به وقوع سیل در استان‌های شمالی هشدار داده بود. 

به گزارش شفاآنلاین،«سیدعیسی مهدوی» فرماندار تالش هم  از تخریب راه‌های روستایی تالش و قطع گاز و برق برخی از مناطق آن خبر می‌دهد. 

او می‌گوید: «بارش شدید باران در تالش موجب آبگرفتگی خیابان‌ها و تخریب چند نقطه از راه‌ها و جاده‌های روستایی این شهرستان شد.» سیل در شهر «چوبر» بخشی از یک خیابان را برد. دو روستای دهنه طولارود و پی سرا نیز از سیل<Flood> آسیب دید. گاز بخشی از خانوارهای روستای طولا رود نیزقطع شد.سیل رانش را هم به جان جاده انبوه مشایخ خطبه‌سرا تالش انداخت. 

فرماندار تالش می‌گوید: ساماندهی بموقع رودخانه‌های این شهرستان که معمولاً در فصل بارش پر آب شده و طغیان می‌کنند، موجب شد خسارتی به روستائیان اطراف این رودخانه وارد نشود. «رضا اسلامی» مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان گیلان هم از مفقود شدن یک نفر در سیل صومعه‌سرا خبر می‌دهد.

 به گفته او بر اثر بارش باران و بالا آمدن آب در شهرستان صومعه سرا دو کارگر مرغداری در حال برگشت از کار از روی پل به داخل آب سقوط کردند که یک نفر با کمک مردم نجات یافت و نفر دوم متأسفانه مفقود شد. 

او می‌گوید: «بارش شدید باران که از عصر روز گذشته در استان گیلان آغاز شده موجب بروز خسارت زیادی در بخش‌های مختلف شده است.» او بیشترین بارش‌ها را در شرق گیلان اعلام می‌کند و می‌گوید: «طغیان آب در رودخانه گل سفید، دریاکنار، کمال‌الدین پشته از حوزه شهرستان لنگرود منجر به بیشترین آبگرفتی‌های ناشی از بارش شدید باران در استان شده است.» 

تاکنون چهار پل به دلیل بارش باران در شهرستان‌های اسالم، املش، شفت و صومعه سرا تخریب شده است. او از آبگرفتگی هفت واحد مسکونی در شهرستان ماسال خبر می‌دهد و می‌گوید: تاکنون تخریب منزل در پی بارش باران در گیلان نداشتیم.

در پی وقوع بارش شدید باران در گیلان «ارسلان زارع» استاندار گیلان نیز دستور رسیدگی فوری به وضعیت مردم مناطق سیل‌زده را می‌دهد. استاندار گیلان به مردم اطمینان می‌دهد، برای برقراری شرایط عادی در مناطقی که خسارت هایی به آنجا وارد شده، نهایت اهتمام خود را انجام می دهند و در عین حال از عموم شهروندان نیز خواست از استقرار در حریم رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.‌ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: