کد خبر: ۲۴۱۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 15
برخی پزشکان در سنوات اخیر اعلام می‌کردند که مهر آن‌ها مفقود شده یا توسط دیگران استفاده می‌شود که با بررسی‌های صورت گرفته، این موضوع تأیید شد.
شفا آنلاین>سلامت> معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: پزشکان با ثبت نام در سایت نظام پزشکی می‌توانند کارت هوشمند خود را با قابلیت امضای هوشمند دریافت کنند.
                                           

به گزارش شفا آنلاین:محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور  اظهار داشت: برخی پزشکان در سنوات اخیر اعلام می‌کردند که مهر آن‌ها مفقود شده یا توسط دیگران استفاده می‌شود که با بررسی‌های صورت گرفته، این موضوع تأیید شد.

وی افزود: سازمان نظام پزشکی کشور با توجه به این مسئله به کلیه پزشکان فراخوان داد که در صورت گم شدن مهر، به نزدیک‌ترین شعبه نظام پزشکی مراجعه و یا در سامانه نظام پزشکی کل اعلام کنند تا این موضوع به اطلاع سازمان‌های بیمه گر نیز برسد.


معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور، امضای الکترونیک<Electronic signature> پزشکان در مطب‌ها را اقدامی موثر در جلوگیری از این مشکل دانست و گفت: اگر فرآیند نسخه نویسی کامپیوتری در مطب‌ها وجود داشته باشد پزشکان می‌توانند از امضای الکترونیک استفاده کنند.میزان

این مقام مسئول اضافه کرد: این قابلیت در کارت نظام پزشکی هوشمندی که به پزشکان ارائه می‌شود وجود دارد و سازمان‌های بیمه گر و وزارت بهداشت و سازمان توسعه تجارت الکترونیک نیز این مسئله را پذیرفتند و به صورت سیتماتیک انجام می‌شود.

جهانگیری یادآور شد: پزشکان با ثبت نام در سایت نظام پزشکی می‌توانند کارت هوشمند خود را با قابلیت امضای هوشمند دریافت کنند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه بستر صدور کارت هوشمند کاملا فراهم است، گفت: ما با همکاری وزارت بهداشت نرم افزار‌های مربوط به پزشکان را آماده کرده ایم و هم اکنون نرم افزار آن در اختیار پزشکان قرار دارد.میزان
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: