کد خبر: ۲۴۱۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 11
در حال حاضر در کشور‌های پیشرفته فعالیت بانک عمومی خون بند ناف متوقف شده است و امروزه پذیره نویسی در زمینه سلول‌های بنیادی انجام می‌شود که این روش کاملا برای درمان بیماری‌ها موثر است و داوطلبان اهدا کننده سلول‌های بنیادی با این کار خود گام موثری در زمینه درمان بیکاری‌ها و رفع نیاز مراجعه کنندگان برمی‎دارند
شفاآنلاین>سلامت>پور فتح اله گفت: اکنون در کشور‌های پیشرفته فعالیت بانک عمومی خون بند ناف متوقف شده است و امروزه پذیره نویسی سلول‌های بنیادی انجام می‌شود.

به گزارش شفاآنلاین، پور فتح الله مدیر عامل سازمان انتقال خون <Blood>، اظهار کرد: بانک خون بند ناف در بسیاری از کشور‌ها مانند هلند و آمریکا به دلیل کاربرد کم آن متوقف و محدود شده است.

پور فتح الله ادامه داد: در حال حاضر در کشور‌های پیشرفته فعالیت بانک عمومی خون بند ناف متوقف شده است و امروزه پذیره نویسی در زمینه سلول‌های بنیادی انجام می‌شود که این روش کاملا برای درمان بیماری‌ها موثر است و داوطلبان اهدا کننده سلول‌های بنیادی با این کار خود گام موثری در زمینه درمان بیکاری‌ها و رفع نیاز مراجعه کنندگان برمی‎دارند.

او تاکید کرد: دنیا به سمت اهدا و پذیره نویسی داوطلبانه سلول‌های بنیادی می‌رود و بانک خون بند ناف عمدتا برای گروه‌های خاصی به کار می‌رود.

مدیر عامل سازمان انتقال خون بیان کرد: از اهدا کنندگان سلول‌های بنیادی آزمایش‌های سازگاری گرفته می‌شود و در صورت نبود مشکل سلول‌های بنیادی از آن‌ها برای تولید دارو و درمان بیماری‌های مختلف انجام می‌شود.

پور فتح الله گفت: داوطلبان سلول‌های بنیادی می‌توانند پس از انجام آزمایش‌های مربوطه سلول‌های بنیادی خود را برای پیوند به بیماران و درمان عارضه آن‌ها اقدام کنند.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: