کد خبر: ۲۳۹۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 21
برای این‌که بتوان راه‌حل موثری برای کنترل این وضعیت پیدا کرد، بسیار حائز اهمیت است که بتوانید دلایل اصلی ایجاد موقعیت فعلی را شناسایی کنید
شفا آنلاین>اجتماعی>این روزها آستانه تحملم به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است. راننده تاکسی هستم و با کمترین مسافری هست که این روزها کل کل نکنم. یکی پول ندارد، یکی در را می‌کوبد، یکی با تلفن‌همراه در خودرو با صدای بلند صحبت می‌کند و یکی هم خاطرات زندگی‌اش را که ربطی به من ندارد، برایم می‌گوید و همه این‌ها روی اعصاب من است. چه کنم؟


مخاطب گرامی، این موضوع و مشکلی که برای شما پیش آمده، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. آیا به تازگی با مشکل یا مسئله جدیدی در زندگی‌تان روبه‌رو شده‌اید؟ در صورتی‌که پاسخ به این سوال مثبت است، احتمالا دلیل تجربه سطح بالای تنش روانی شما به آن مسئله مربوط است. ممکن است حتی شما با یک مسئله کاملا مشخص روبه‌رو نباشید بلکه وجود مشکلات و مسائل کمتر حاد اما طولانی مدت، دلیل این موضوع باشد. برای مثال اگر مدت طولانی است که به شغلی مشغول هستید که دلخواه شما نیست یا به قدر کافی شما را خشنود نمی‌کند، ممکن است رفته‌رفته سطح تحمل شما از موقعیتی که در آن هستید کاهش یافته باشد و هر عامل مرتبط با این موقعیت از نظر شما آزاردهنده و غیرقابل تحمل باشد.

   آیا این مشکل به تازگی برای‌تان ایجاد شده است؟
به طور کلی اگر این حالت به تازگی ایجاد شده یا شدت آن به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته، بهتر است به بررسی شرایط زندگی و حالات درونی‌تان بپردازید و ببینید چه موضوع یا موقعیتی می‌تواند عامل ایجاد سطح بالای تنش درونی شما باشد. از سوی دیگر توجه کنید آیا تنها زمانی که مشغول به کار هستید، این سطح تنش را تجربه می‌کنید؟ برای مثال زمانی که در یک روز تعطیل وقت خود را با خانواده یا دوستان‌تان می‌گذرانید، چه احساسی دارید؟ باز هم احساس می‌کنید اعصاب‌تان به سادگی تحریک می‌شود یا سطح بالاتری از آرامش را تجربه می‌کنید؟ پاسخ به این سوال کمک می‌کند تا متوجه شوید مشکل از کجا ناشی می‌شود.

  ساعات کاری‌تان را خوشایندتر کنید
برای این‌که بتوان راه‌حل موثری برای کنترل این وضعیت پیدا کرد، بسیار حائز اهمیت است که بتوانید دلایل اصلی ایجاد موقعیت فعلی را شناسایی کنید. در نهایت سعی کنید ساعات کاری را برای خودتان با کمک گرفتن از خلاقیت و علاقه‌مندی‌هایتان کمی خوشایندتر کنید. برای مثال به یک موزیک خوشایند گوش کنید یا نوشیدنی خنک مورد علاقه‌تان را به همراه داشته باشید و در زمان‌هایی که احساس عصبانی بودن دارید، از آن ها استفاده کنید. ایجاد شرایطی که بتواند در حین کار به شما کمک کند که تا اندازه‌ای احساس رضایت بیشتری کنید، می‌تواند در کنار رفع دلیل اصلی ایجاد موقعیت فعلی، آرامش بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد.
خراسان


نویسنده : تینا امیری | دانش‌آموخته انستیتو روان‌پزشکی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: