کد خبر: ۲۳۹۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - 2019August 12
بودجه سال ۹۸ بر این اساس بسته شده است که کارمندان دولتی که ماهیانه کمتر از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان درآمد دارند مالیات به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد به همین دلیل پزشکانی که گردش آنها سالانه زیر ۳۲ میلیون تومان است بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ معاف از پرداخت مالیات هستند
شفاآنلاین>سلامت>عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: پزشکانی که گردش مالی‌ آنها سالانه زیر ۳۲ میلیون تومان است، طبق قانون معاف از مالیات هستند.

به گزارش شفاآنلاین، حیدر عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ذکر مطالبی در فضای مجازی مبنی بر ورود کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به تخلفات حوزه سلامت به خصوص سازمان غذا و دارو<medicine> مطلبی غیر واقعی است زیرا همیشه کمیسیون بهداشت به عنوان یک نهاد نظارتی در مسائل مختلف حوزه سلامت نظارت دقیق و همیشگی را انجام می‌دهد.

او ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به تازگی از بیمارستان‌های استان خراسان رضوی و برخی از شرکت‌های دارویی و همچنین مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی به صورت دوره‌ای بازدید و سرکشی انجام داده است و این بدین معنی نیست که کارخانه تولید کننده دارو یا تجهیزات پزشکی<Medical Equipment> دچار تخلف خاصی شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به معافیت مالی پزشکان، بیان کرد: بودجه سال ۹۸ بر این اساس بسته شده است که کارمندان دولتی که ماهیانه کمتر از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان درآمد دارند مالیات به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد به همین دلیل پزشکانی که گردش آنها سالانه زیر ۳۲ میلیون تومان است بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ معاف از پرداخت مالیات هستند.

عابدی گفت: اداره مالیات حساب‌های پزشکان را بازرسی نمی‌کند و اظهار نامه و گردش مالی آنها تحت نظر سازمان امور مالیاتی کشور جهت پرداخت مالیات است به همین منظور استفاده از دستگاه کارتخوان یا دریافت پول نقد از بیماران هیچ ارتباطی به افزایش یا کاهش پرداخت مالیات پزشکان ندارد.

او ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس باهدف دریافت کنندگان خدمت و مراجعه کنندگان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، بازرسی‌ها دوره‌ای و روتین را از اینگونه مراکز انجام می‌دهد.yjc
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: