کد خبر: ۲۳۰۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019May 03
شرکت‌های آوای سلامت شرکت‌هایی هستند که در کنار وزارت بهداشت موازی کاری می‌کنند و ادامه فعالیتشان به صلاح نیست
شفاآنلاین>سلامت>وزیر بهداشت گفت: مشغول حسابرسی از شرکت‌های آوای سلامت هستیم و بعد از تعیین و تکلیف وضعیت مالی این شرکت‌ها قطعا از ادامه فعالیتشان جلوگیری می‌شود.

به گزارش شفاآنلاین،سعید نمکی وزیر بهداشت  در مورد وضعیت شرکت‌های آوای سلامت اظهار کرد: هنوز سر آن صحبت اولیه خود هستم و همانطور که گفتم شرکت‌های آوای سلامت<Health> را تعطیل می‌کنم.

وی افزود: در حال حاضر مشغول حسابرسی به این شرکت‌ها هستیم و بعد از روشن شدن وضعیت مالی‌شان آنها را تعطیل می‌کنیم.

وزیر بهداشت در توضیح اینکه چرا قصد تعطیلی شرکت‌های آوای سلامت را دارد، گفت: شرکت‌های آوای سلامت شرکت‌هایی هستند که در کنار وزارت بهداشت موازی کاری می‌کنند و ادامه فعالیتشان به صلاح نیست.

شرکت‌های آوای سلامت در ابتدای وزارت قاضی زاده هاشمی پا گرفت و عملاً به حیاط خلوتی برای وزارت بهداشت تبدیل شده بود. سهام داری ۲ هزار میلیاردی در خصوص نفت و پتروشیمی یکی از زمینه‌های این شرکت‌ها بود که تا مدت‌ها بسیاری از کارکنان خود وزارت بهداشت نیز از وجود آن بی خبر بودند که بعدها در سال ۹۴ با رسانه‌ای شدن موضوع و طریقه هزینه کرد سودهای این سهام‌ها، دستگاه‌های نظارتی به این پرونده ورود کردند و برای آن پرونده قضائی نیز تشکیل شد.

برخی از فعالیت‌های این شرکت‌های عبارت است از ارتباط با مراکز دانشگاهی، علمی و تحقیقاتی و حمایت از نخبگان و ایده‌های برتر در حوزه سلامت و همچنین مشارکت با فن آوران و صنعتگران حوزه سلامت به منظور تولید و عرضه محصولات و خدمات نوین سلامت.

ورود مستقیم به صادرات و واردات تجهیزات پزشکی<Medical Equipment>، ملزومات، لوازم یک بار مصرف و وسایل بیمارستانی، بهداشتی، درمانی، تشخیصی، دندانپزشکی و توان بخشی و تهیه و تأمین این قبیل محصولات از داخل و خارج کشور نیز از وظایف اصلی این شرکت‌ها بود که عملاً باعث رقابتی نا سالم با بخش خصوصی می‌شد.

برگزاری نمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و سمینارهای مرتبط با سلامت به منظور توسعه فرهنگ سلامت کشور نیز یکی دیگر از برنامه‌های پی در پی شرکت‌های آوا بود که طی این چند سال میلیاردها تومان بابت برگزاری همایش‌های و جشنواره‌های بدون خروجی مشخص و غیرکاربردی مثل فیلم سلامت هزینه شد که همیشه با انتقاد کارشناسان همراه بود.

این شرکت‌ها نه از هیأت وزیران و نه از مجلس مصوبه‌ای داشتند و تماماً به صورت خصولتی در زیر مجموعه هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت فعالیت می‌کردند که عملاً با عنوان یک رقیب پرقدرت بخش خصوصی به یک حیاط خلوت برای وزارت بهداشت تبدیل شده بود. البته قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت نسبت به ادامه فعالیت این شرکت‌ها پافشاری بسیاری داشت و هیچ وقت در مقابل رسانه‌ها حاضر به شفاف سازی در این خصوص نشد.

یک منبع آگاه  در خصوص این شرکت‌ها گفت: در این خصوص پرونده‌ای در دستگاه قضائی تشکیل شده است و مبالغ قابل توجهی نیز به خزانه دولت برگشت داده شده است.مهر 
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
الی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
0
0
پس تکلیف نیروها چی میشه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
0
0
میشیدبگیدتکلیف نیروهاچی میشه؟؟؟
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: