کد خبر: ۲۲۹۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019April 21
خدماتی نظیر حجامت، بخور، ماساژ، بادکش و… جزو خدمات تعرفه‌دار محسوب می‌شوند که مصوبه افزایش تعرفه در سال جدید مانند سایر خدمات پزشکی در بخش‌های دولتی و خصوصی با اعداد اعلام شده توسط وزارت بهداشت شامل حال این خدمات نیز می‌شود
شفاآنلاین>سلامت>مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت ضمن اشاره به چگونگی افزایش تعرفه‌های طب سنتی در سال جاری، در عین حال از برنامه‌هایی برای افزایش سلامتکده‌های طب سنتی در کشور خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین،دکتر محمود خدادوست، ضمن اشاره به وجود ۶۰ سلامتکده طب سنتی در ۱۷ رشته محل تربیت متخصص طب سنتی، گفت: سلامتکده‌های ما آموزشی، پژوهشی و درمانی هستند، اما از آنجا که در برخی شهرها مانند رفسنجان، اردبیل، شهرکرد، ارومیه و سمنان مجوز برای تربیت متخصصین وجود ندارد، فعالیت مراکز تنها به صورت درمانی ادامه دارد.

وی افزود: ازآنجایی که فارغ التحصیلان رشته طب سنتی<Traditional medicine> تعهد گذراندن دوره‌ای در مراکز دولتی را دارند، به تناسب تعداد این دانش آموختگان سلامتکده‌های طب سنتی هم افزایش می‌یابد و همین افراد پس از اتمام دوره تعهد خود، اقدام به دایر کردن سلامتکده‌های خصوصی می‌کنند که به شمار سلامتکده‌ها در کشور اضافه می‌شود.

خدادوست در ادامه ۱۴ خدمت را در حوزه طب سنتی شامل تعرفه معرفی کرد و افزود: خدماتی نظیر حجامت<Cupping>، بخور، ماساژ، بادکش و… جزو خدمات تعرفه‌دار محسوب می‌شوند که مصوبه افزایش تعرفه در سال جدید مانند سایر خدمات پزشکی در بخش‌های دولتی و خصوصی با اعداد اعلام شده توسط وزارت بهداشت شامل حال این خدمات نیز می‌شود.

وی در پایان گفت: ما در دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت همواره به دنبال این موضوع هستیم تا خدمات بیشتری از طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار گیرد تا هزینه‌ها به مردم فشار کمتری وارد کند. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: