کد خبر: ۲۲۹۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019April 19
قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و اشعه فرابنفش آن می‌تواند به مو‌ها آسیب برساند. همواره هنگامی که خارج از ساختمان هستید، مو‌های سر را با یک وسیله پوشیدنی مانند کلاه یا روسری بپوشانید
شفاآنلاین>سلامت>فصل بهار و تابستان به دلیل گرم بودن هوا باعث تعریق زیاد می‌شود و این می‌تواند برای مو‌های تان مضر باشد. در این مقاله چند نکته مهم برای مراقبت از مو‌های تان در این دو فصل گرم سال اشاره می‌کنیم.

به گزارش شفاآنلاین،مو در فصل بهار و تابستان بیش از حد در معرض حرارت آفتاب، تعرق و گرد و خاک قرار می‌گیرد و همین امر موجب آسیب دیدن آن می‌شود. گفته می‌شود که علاوه بر گرمای خورشید، اشعه فرابنفش حاصل از آن نیز به مو آسیب می‌رساند و می‌تواند باعث بی رنگ شدن مو شود.

تعرق بیش از حد نیز آسیب رسان است زیر باعث چسبیدن گرد و خاک و آلودگی‌های هوا به مو می‌شود؛ بنابراین به مراقبت بیشتری برای تمیز نگه داشتن مو، عاری بودن پوست<Skin> سر از عفونت و محافظت از مو در طول فصل بهار و تابستان نیاز است.

تدابیری که برای پیشگیری از آسیب به مو در بهار و تابستان می‌توان انجام داد، به شرح زیر است

شست و شوی منظم موی سر 

رطوبت، گرما، گرد و غبار و تعرق به معنی آسیب پذیری مو و پوست سر در برابر عفونت‌های قارچی و باکتریایی است، به خصوص اگر زمان زیادی در بیرون از خانه سپری شود. بنابر این تمامی افراد برای پیشگیری از آسیب دیدگی باید مو‌های خود را مرتب شستشو دهند و از یک شامپوی مناسب و رطوبت رسان استفاده کنند.

مو‌های خود را با روغن چرب کنید 

با توجه به این که استفاده مکرر از شامپو‌ها رطوبت پوست سر را از بین می‌برد، لازم است که به طور مرتب، اما به مقدار مناسب از روغن‌های مفید استفاده شود. استفاده بیش از حد از روغن برای چرب کردن مو باعث می‌شود هنگام شست و شو، شامپوی بیشتری مصرف شود.

مو‌های خود را از نور آفتاب در امان نگه دارید 

قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و اشعه فرابنفش آن می‌تواند به مو‌ها آسیب برساند. همواره هنگامی که خارج از ساختمان هستید، مو‌های سر را با یک وسیله پوشیدنی مانند کلاه یا روسری بپوشانید. از محصولات مراقبت از مو مانند نرم کننده‌های حاوی مواد ضد آفتاب نیز استفاده شود، زیرا پوشش محافظت کننده به مو‌های شما می‌دهد.

از حرارت داغ سشوار و اتوی مو اجتناب کنید 

برای مراقبت از مو استفاده از سشوار باید محدود شود، زیرا فولیکول‌های مو به واسطه قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد آسیب می‌بینند. حتی سشوار کشیدن با هوای سرد نیز منافذ پوست سر را باز می‌کند و با ورود خاک و آلودگی به این منافذ، ریشه‌های مو ضعیف می‌شوند.

هنگام شنا کردن مراقب باشید 

پیش از آنکه وارد استخر شوید، همیشه یک کلاه شنا بپوشید یا برای محافظت از مو‌های خود در برابر مواد شیمیایی استخر مانند کلر از نرم کننده استفاده کنید و بعد از بیرون آمدن از استخر نیز بی درنگ مو‌های خود را بشویید.

نوک مو‌ها را کوتاه کنید

هنگام شروع فصل تابستان مو‌های خود را کوتاه کنید تا بخش‌های آسیب دیده و یا موخوره‌ها از بین بروند. استفاده از شامپوی مرطوب کننده و نرم کننده نیز برای پیشگیری از خشکی بیش از حد مو و وزشدن ناشی از آن مفید است.پارسینه 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: