کد خبر: ۲۱۸۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - ۱۲ دی ۱۳۹۷ - 2019January 02
وزارت بهداشت وزارتخانه حساس و مهمی است و طبیعی است که اداره این وزارتخانه هم نیاز به مدیریت بالا و هم نیاز به بودجه دارد. آنچه در چند روز گذشته میان دولت و وزیر بهداشت رخ داده، اختلاف نظر دکتر هاشمی با بودجه سال آینده است. و وزیر به همین دلیل استعفای خود را تقدیم رییس جمهوری کردند
شفاآنلاین>سلامت>رییس دفتر رییس جمهوری دلیل استعفای وزیر بهداشت را اختلاف نظر در بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد و گفت: رییس جمهوری تاکنون با این استعفا موافقت نکرده است.

به گزارش شفاآنلاین و به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره استعفای حسن قاضی زاده هاشمی از وزارت بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی گفت: آقای هاشمی از وزرای بسیار موفق و خوب دولت بوده وهستند. ایشان هم در دولت یازدهم و هم در دولت دوازدهم فعالیت های بسیار خوبی در حوزه سلامت داشتند.

سفرهای استانی؛ افتتاح بیمارستان و از همه مهمتر به نتیجه رساندن طرح خوب تحول سلامت<Health>؛ از مهمترین اقدامات است که وزیر بهداشت با یک جدیت و فداکاری این طرح را به خوبی پیش بردند.

واعظی ادامه داد: وزارت بهداشت وزارتخانه حساس و مهمی است و طبیعی است که اداره این وزارتخانه هم نیاز به مدیریت بالا و هم نیاز به بودجه دارد. آنچه در چند روز گذشته میان دولت و وزیر بهداشت رخ داده، اختلاف نظر دکتر هاشمی با بودجه سال آینده است. و وزیر به همین دلیل استعفای خود را تقدیم رییس جمهوری کردند.

رییس جمهوری با توجه به اینکه ایشان را وزیری بسیار لایق و فردی با عملکرد بالا می‌داند تا کنون برای پذیرش استعفا<Resign> مقاومت کرده‌ است و سعی بر این است که مشکل با گفتگو حل شود.

وی تصریح کرد: شرایط امروز ما با سال های گذشته متفاوت است. امروز به دلیل جنگ اقتصادی و تحریم ها سازمان برنامه، در بستن بودجه با محدودیت‌های بسیاری مواجه است. به همین دلیل من امیدوار هستم که مذاکرات و صحبت‌هایی که با وزیر بهداشت می شود به نتیجه رسد و ما بتوانیم در این زمینه تصمیم گیری کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: تصمیم هرچه که باشد ما آقای هاشمی را سرمایه دولت خود می‌دانیم و عملکرد و زحمات او همواره مورد تکریم و قدردانی است. امیدوار هستیم که همراه دولت باشند و اگر هم هم به هر دلیلی جدا شدند حتما از نظراتشان و وجودشان استفاده خواهیم کرد، ولی تلاش آقای رئیس جمهور بر حفظ ایشان است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: