کد خبر: ۲۱۶۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 11
رئیس کمیته امداد با اشاره به شرایط اقتصادی کشور، گفت: در نامه‌ای از رئیس‌جمهور خواستیم اعتبارات این نهاد متناسب با نرخ تورم ۹۷ افزایش یابد که این پیشنهاد با موافقت وی همراه شد
شفاآنلاین> اجتماعی> سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با اشاره به تصویب بودجه سال ۹۸ در دولت افزود: دولت در تخصیص بودجه امداد در سال ۹۷ همکاری بسیار خوبی داشت اما تنظیم بودجه سال ۹۸ مطابق با انتظارات ما نبود.

به گزارش شفاآنلاین:  وی ادامه داد: در همین راستا با توجه به تورم سال جاری و فشار مضاعف بر اقشار مختلف به ویژه مددجویان تحت حمایت امداد و همچنین پیشنهاد دولت برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان، معتقدیم اعتبارات کمیته امداد برای سال آینده باید متناسب با نرخ تورم افزایش یابد و همین میزان افزایش برای مددجویان پیش بینی شود.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: در همین راستا طی نامه‌ای به رئیس جمهور درخواست اصلاح ردیف بودجه کمیته امداد در لایحه پیشنهاد سال ۹۸ با توجه به نرخ تورم را مطرح کردیم و خوشبختانه این پیشنهاد با موافقت رئیس جمهور مواجه شده است.

فتاح ادامه داد: رئیس جمهور در نامه‌ای به نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه بر اهمیت رسیدگی به معیشت مددجویان تحت پوشش امداد تاکید کرده است. همچنین معاون اول رئیس جمهور در واکنش به این نامه خواستار حداکثر مساعدت در لایحه بودجه سال ۹۸ شده است؛ با  نوبخت نیز جلسه‌ای برگزار شده است که وی نیز قول مساعد داد.

وی اضافه کرد: بودجه کمیته امداد از دو محل دولتی و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود که بودجه دولتی امسال را ۱۰۰ درصد دریافت کرده‌ایم و ما جزء استثناها در تخصیص بودجه‌های دولتی هستیم که در اولویت قرار می‌گیریم؛ به همین دلیل بودجه کامل تخصیص داده شده است.

رئیس کمیته امداد  تصریح کرد: وظیفه ما این بود که برای رفاه حال بیشتر مددجویان تحت پوشش در سطح بالاتری نیز درخواست خود را پیگیری کنیم؛ به این دلیل به رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور نامه نوشتیم و آنها نیز طی زمان کوتاهی جواب نامه را دادند؛ به طوری که در هر دو نامه به  نوبخت دستور عنایت ویژه به کمیته امداد صادر شده است.

فتاح یادآور شد: منبع اصلی اعتبارات ما از تبصره ۱۴ بودجه، ۷ هزار میلیارد تومان بود که امسال نیز تخصیص داده شد که البته عنوان می‌شد شاید موقتی باشد اما خوشبختانه در نامه رئیس جمهور دستور ثبت قطعی هفت هزار میلیارد تومان برای سال ۹۸ نیز صادر شده است که این موضوع اتفاق خوبی بود.
وی افزود: انتظار ما این بود که به اندازه تورم بودجه افزایش پیدا کند اما با توجه به شرایط سازمان هدفمندی و با توجه به حامل های انرژی که قرار است امسال اضافه نشود، دولت اعتبارات ما را براساس درخواست‌مان که متناسب با تورم بود، افزایش نداده است و ما درخواست داده‌ایم که این مبلغ افزایش پیدا کند اما در نهایت ردیف اصلی ما در بودجه ۱۲ درصد اضافه شده که این ۱۲ درصد در کل بودجه دولت نیز رخ داده است.

رئیس کمیته امداد  با اشاره به اینکه حقوق کارمندان قرار است ۲۰ درصد افزایش پیدا کند، گفت: برای مددجویان تحت پوشش نیز میخواهیم که این مقدار اضافه شود؛ چرا که با توجه به شرایط موجود آنها نیز با سختی و مشکلاتی روبرو شده‌اند و تمام تلاش ما این است که در پیشنهاد دولت به مجلس این افزایش صورت گیرد و نمایندگان نیز عنایت ویژه‌ای به مددجویان امداد داشته باشند.

فتاح تأکید کرد: بخشی از اعتبارات هر سال ما از طریق کمک‌های مردمی تهیه می‌شود که در سال جاری این کمک‌ها در حوزه‌های مختلف صدقات، زکات و غیره ۳۵ درصد افزایش داشته است. دانشجو
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: