کد خبر: ۲۱۵۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 02
با استفاده از تصویر برداری پیشرفته و دستگاه‌های مجهز می‌توان به تشخیص زودرس بیماری‌ها دست پیدا کرد در حالی که از مضرات اشعه یونیزان نیز در امان بمانیم
شفاآنلاین>سلامت> دبیر سی و پنجمین کنگره سالیانه رادیولوژی گفت: با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته می‌توان از طریق دوز پایین اشعه تصویرهای دقیقی را از محل مورد نظر در بدن بدون نگرانی نسبت به اشعه به دست آورد.

به گزارش شفاآنلاین،  مرتضی صانعی طاهری در آستانه برگزاری سی و پنجمین کنگره‌ سالیانه رادیولوژی اظهار کرد: این کنگره با حضور اساتید داخلی و خارجی سوم تا ششم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه های مختلف رادیولوژی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

 وی افزود: محورهای اصلی این کنگره نورورادیولوژی، رادیولوژی زنان و مامایی، رادیولوژی سرطان، رادیولوژی هیبرید و حفاظت در مقابل اشعه است.

 دبیر سی و پنجمین کنگره سالیانه رادیولوژی ادامه داد پس از کشف اشعه ایکس انقلابی در تشخیص بیماری ها از طریق تصویر برداری ایجاد شد و در واقع رادیولوژی امروزه نقطه تلاقی علم و تکنولوژی به شمار می‌رود.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه تصویربرداری از طریق اشعه یونیزان می‌توانند مضراتی را برای پرسنل و بیماران به همراه داشته باشد گفت:  شعار کنگره امسال پرتوهای مهربان بوده چرا که با استفاده از دستگاه پیشرفته می‌تواند از طریق دوز پایین اشعه و تصویرهای دقیقی را از محل مورد نظر در بدن به دست آورد.

 صانعی طاهری یادآور شد: با استفاده از تصویر برداری پیشرفته و دستگاه‌های مجهز می‌توان به تشخیص زودرس بیماری‌ها دست پیدا کرد در حالی که از مضرات اشعه یونیزان نیز در امان بمانیم.

 وی گفت: کشور ما نیز ضرورت دارد که به سمت دستگاه پیشرفته‌ رادیولوڗی با دوز پایین رود تا در غربالگری و پیشگیری از بیمارهای مختلف همچون سرطان ریه (Lung cancer)بتوانیم بسیار موفق عمل کنیم.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه برگزاری سی و پنجمین کنگره رادیولوژی می تواند علاوه بر بروزرسانی اطلاعات رادیولوژیست‌ها در ارتقاء آگاهی آنها در زمینه نقش رادیولوژی در تشخیص، پیشگیری(prevention) و درمان سرطان موثر واقع شود، افزود: در کنار این کنگره کارگاه های اختصاصی در ارتباط با رشته های مرتبط با رادیولوژی همچون ام آر آی زانو یا سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر برگزار خواهد شد.

 صانعی طاهری خاطرنشان کرد: نمایشگاه آخرین دستاوردهای رادیولوژی و تصویربرداری نیز در حاشیه سی و پنجمین کنگره سالیانه رادیولوژی  برگزار خواهد شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: