کد خبر: ۲۱۵۶۸۷
تاریخ انتشار: ۰۴:۴۵ - ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - 2018December 02
میکروب‌های موجود در دهان موجب تورم لثه می‌شوند و حساسیت لثه بسیار بالا رفته و تبدیل به بیماری و عفونت لثه می‌شود و در نهایت دندان‌ها سست شده و می‌افتند. اما استفاده از براکت‌های ارتودنسی به افراد کمک می‌کند که دندان‌های خود را به خوبی تمیز کنند و از بیماری‌ لثه و افتادن دندان پیشگیری کنند
شفا آنلاین>سلامت>نوجوانان معمولا از گذاشتن براکت ارتودنسی بیزارند و تاجایی‌که بتوانند از آن دوری می‌کنند. فکر درد احتمالی و ظاهر زشت براکت‌ها باعث چنین انتخابی می‌شود. اما بنابه گفته متخصصان انجمن ارتودنسی بریتانیا، دندان‌های رویهم قرار گرفته، برای قلب و ریه بسیار مضر هستند.


به گزارش شفا آنلاین: تمیز کردن دندان‌هایی که روی هم قرار دارند، بسیار سخت است. تمیز نگهداشتن این دندان‌ها، وقتی که سن بالا می‌رود و دید چشم و چابکی افراد کم می‌شود،‌ تبدیل به کار طاقت‌فرسایی می‌شود. به همین دلیل میکروب و باکتری‌ها به جا مانده در دهان، موجب بیماری لثه می‌شوند و در نهایت فرد را در خطر بیماری قلبی-عروقی و عفونت‌های ریوی <Pulmonary infections>قرار می‌دهد. همچنین وقتی یک دندان، سال‌ها به دندان دیگر فشار بیاورد و در زاویه نامناسبی قرار بگیرد، آن دندان ترک برداشته یا می‌افتد.
بنابه گفته متخصصان ارتودنسی، میکروب‌های موجود در دهان موجب تورم لثه می‌شوند و حساسیت لثه بسیار بالا رفته و تبدیل به بیماری و عفونت لثه می‌شود و در نهایت دندان‌ها سست شده و می‌افتند. اما استفاده از براکت‌های ارتودنسی به افراد کمک می‌کند که دندان‌های خود را به خوبی تمیز کنند و از بیماری‌ لثه و افتادن دندان پیشگیری کنند.

دندان قروچه هم مشکل دیگری است. این وضعیت هم موجب ترک دندان، کوتاه شدن و جابه‌جایی به دلیل فشار ناشی از سابیدن دندان‌ها به روی هم می‌شود که خود این وضعیت موجب سریع‌تر فرسوده شدن دندان‌ها می‌شود.

دندان‌های کج و ناراست، به دلایل ژنتیکی یا کم بودن فضای آرواره‌‌ها رخ می‌دهد. این وضعیت با پدیده دیگری به نام حرکت مزیال بدتر هم می‌شود. حرکت مزیال، پدیده تکاملی طبیعی است که در آن حرکت مستمر دندان‌های عقبی به سمت جلو، تحت تاثیر سایش سطوح بین دندانی رخ می‌دهد. افرادی که از همان نوجوانی با استفاده از براکت‌های ارتودونسی، این مشکل را حل می‌کنند، در آینده صاحب دندان‌های سالم خواهند بود و به دلیل عفونت‌های دهانی به بیماری‌های ریوی و قلبی مبتلا نمی‌شوند.

از همان نوجوانی باید به فکر اصلاح دندان‌های رویهم‌ قرار گرفته بود تا بتوان نه تنها دندان‌های سالمی داشت، بلکه از بیماری‌های ناشی از مشکلات دندانی دور ماند.دیلی‌میل


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: