کد خبر: ۲۱۵۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۹ - ۰۳ آذر ۱۳۹۷ - 2018November 24
در مرحله اول واریز سود سهام عدالت در اول آذر ماه تمامی دو دهک پایین جامعه نفر ۱۷۵ هزار تومان سود دریافت کردند و سود مربوط به سال ۹۶ این افرد به طور کامل تسویه شد
شفاآنلاین> اجتماعی> در مرحله اول واریز سود سهام عدالت در اول آذر ماه تمامی دو دهک پایین جامعه نفر ۱۷۵ هزار تومان سود دریافت کردند و سود مربوط به سال ۹۶ این افرد به طور کامل تسویه شد و سایر مشمولین به محض جمع آوری سود شرکت‌های سبد سهام سود خود را دریافت می‌کنند که پیش بینی می‌شود رقم حدودی آن برای هر نفر ۹۰ هزار تومان باشد.

به گزارش شفاآنلاین: واریز سود سهام عالت سال ۹۶ از اول آذر ماه با واریز سود دو دهک پایین جامعه یعنی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی آغاز شد و سود این مرحله به صورت یکجا به حساب این افراد واریز شد.

جمع مبلغ واریزی سود سهام عدالت دو دهک پایین جامعه ۸۶۰ میلیارد تومان است که برای هر نفراز مشمولین ۱۷۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

از میان ۵.۸ هزار نفری که اول آذر ماه سود سهام عدالت دریافت کرده اند حدود ۴۰۰ هزار نفر مربوط به افرادی بوده که شماره شبای خود را دیرتر از سایر مشمولین به سامانه ارائه کرده بودند و در این مرحله سود مربوط به سال ۹۵ خود را دریافت کرده اند و مابقی مشمولینی که شماره شبای خود را دیرتر ارائه کرده اند پس از بررسی صحت آن سود به حسابشان واریز خواهد شد.

به علاوه از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت تا به امروز ۶.۵ میلیون نفر شبا ارائه نکرده اند، ۴۷ میلیون مشمول زنده و از مجموع مشمولین زنده حدود ۵.۸ هزار نفر جز دو دهک پایین جامعه و مابقی را کارمندان و بازنشستگان مشمول سهام عدالت تشکیل می‌دهند.

البته از میان ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت ۳۵ میلیون نفر در انتظار برای دریافت سود سهام عدالت سال ۹۶ هستند که مبلغ سود این افراد بسته به سرمایه و میزان ارزش سهامشان تعیین خواهد شد و مشمولینی که در سری گذشته ارزش سهام خود را تا سقف یک میلیون تومان افزایش داده بودند نفری ۱۷۵ هزار تومان سود دریافت می‌کنند و مبلغ سود سایر مشمولین براساس سود سالانه شرکت‌های سرمایه پذیر موجود در سبد سهام تعیین می‌شود.

پیش بینی می‌شود رقم حدودی سهام سایر مشمولین با توجه به رقم ۱۷۵ هزار تومان سود دو دهک پایین جامعه رقمی حدود ۹۰ هزار تومان تعیین شود که باز هم این رقم نسبت به سهام مشمولین متفاوت خواهد بود.

همچنین با توجه به واریز دو مرحله از سود سهام عدالت مربوط به سال ۹۵ و ۹۶ سهامداران در انتظار زمان آزاد سازی این سهام هستند که این امر همچنان در انتظار مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ است و مجوز از سوی این سازمان است که به محض ارائه شدن مجوز عملیات آزاد سازی سهام عدالت انجام خواهد شد.

از کل مشمولین سهام عدالت ۶.۵ میلیون نفر شماره شبا ارائه نکرده اند که سود این افراد از سوی دولت و سازمان خصوصی سازی سرمایه گذاری خواهد شد و در حال حاضر امکان وارد کردن شماره شبا برای مشمولین جا مانده وجود ندارد و این فرصت تا آخر مهر ماه و فعلا خبری از بازگشایی مجدد سامانه برای دریافت شماره شبا نیست.

به گفته مسئولین سازمان خصوصی سازی با توجه به تعداد بالایی از سهامداران که هنوز شماره شبا وارد نکرده اند، ولی این سازمان هنوز مجوز و برنامه‌ای برای ثبت نام جدید از سری جامانده از سهام عدالت ندارد.

گفتنی وراث نیز با توجه زمان ثبت نام و بررسی شماره شبای هر یک از ورثه سود سهام عدالت دریافت می‌کنند.

شایان ذکر است سود سایر مشمولین به محض جمع آوری سود شرکت سرمایه پذیر در ماه آینده واریز خواهد شد. میزان
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: