کد خبر: ۲۱۴۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 15
صبح امروز و با حضور وزیر بهداشت، عملیات احداث بیمارستان جایگزین ۱۵۰ تختخوابی حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رزن در همدان آغاز شد
شفاآنلاین> اجتماعی> دکتر سیدحسن هاشمی که صبح امروز با استقبال مقام‌های استانی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی همدان وارد بخش قروه درجزین شهرستان رزن وارد این استان شد، به منظور آغاز عملیات احداث بیمارستان جایگزین ۱۵۰ تخت خوابی شهرستان رزن در بیمارستان ولیعصر (عج) رزن، به این استان سفر کرده است.

به گزارش شفاآنلاین: وزیر بهداشت در جریان این سفر خود از «مرکز جامع خدمات سلامت قروه درجزین» شهرستان رزن بازدید کرد.

این مرکز بهداشتی و درمانی یکی از ۳۸۰ پروژه عمرانی است که در قالب تفاهم‌نامه مشترک وزارتخانه های بهداشت و کشور، امسال ساخته و افتتاح شده است.

زیر بنای این مرکز یک هزار و ۱۰۰ مترمربع و هزینه ساخت و تجهیز آن، ۲۴ میلیارد ریال است. در این مرکز خدمات آزمایشگاهی، دندانپزشکی و پزشک و ماما و خدمات دارویی و پرستاری به مردم ارائه می شود.

همچنین با حضور وزیر بهداشت، عملیات احداث بیمارستان جایگزین ۱۵۰ تختخوابی حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رزن در استان همدان آغاز شد.

بیمارستان جایگزین ۱۵۰ تختخوابی حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رزن در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع در ۵ طبقه ساخته می‌شود. این بیمارستان دارای بخش‌های اورژانس، CCU، ICU، مراقبت‌های نوزادان، اتاق‌های عمل، بلوک‌های زایمانی، همودیالیز، رادیولوژی، فیزیوتراپی، رادیولوژی، بخش‌های بستری، آزمایشگاه و درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی خواهد بود.

وزیر بهداشت همچنین از بخش‌های مختلف بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رزن بازدید کرد و ضمن گفتگو با کادر درمانی، از بیماران بخش های مختلف نیز عیادت کرد.

مشکل کمبود نیرو منحصر به حوزه پزشکی نیست

هاشمی در حاشیه آیین آغاز احداث بیمارستان جایگزین ولیعصر (عج) رزن گفت: پیمانکار این بیمارستان انتخاب شده است و امیدواریم عملیات اجرایی این پروژه به سرعت آغاز شود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: امیدواریم که ساخت این پروژه مانند بسیاری از پروژه ها در سطح کشور، زمان‌بر نباشد و هر سال در بودجه عمومی کشور، اعتباری برای آن در نظر گرفته شود تا در کمترین زمان ممکن، تکمیل و افتتاح شود.

البته در حال حاضر برای ساخت این بیمارستان جایگزین حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که برای شروع کار خوب است، اما حتما باید در بودجه سال‌های آینده، اعتبارات مورد نیاز، تامین شود.  

هاشمی ضمن تاکید بر لزوم همکاری مسئولان و دستگاه‌های اجرایی در ساخت این پروژه، گفت: شهرستان رزن بعد از چند دهه با افزایش جمعیت و بار بیماری‌ها، نیازمند بیمارستان مجهزی است که امیدواریم به سرعت این بیمارستان ساخته شود.

وزیر بهداشت در خصوص کمبود پزشک متخصص در شهرستان رزن گفت: باید شرایط سال‌های گذشته با وضعیت کنونی مقایسه شود. هر سال به تعداد پزشکان متخصص نه تنها در این شهرستان و استان بلکه در سراسر کشور اضافه می شود. بنابراین اگر بخواهیم مقایسه کنیم باید بگوییم زمانی در این منطقه پزشک ایرانی فعالیت نداشت، اما در حال حاضر فرزندان بومی این مناطق و مختلف کشور پس از طی مدارج عالی به مردم خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه مشکل کمبود نیرو منحصر به حوزه پزشکی نیست، افزود: در حوزه‌هایی مانند مهندسی و خدماتی نیز کمبود نیرو وجود دارد که باید به تدریج این مشکلات کاهش پیدا کند و برطرف شود.  

بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت ادامه داد: برنامه جذب نیرو متناسب با آنچه مجلس شورای اسلامی اعلام کند، انجام می‌شود و اگر اجازه استخدام به ما بدهند حتما برنامه هایی برای جذب نیرو خواهیم داشت.

هاشمی همچنین در حاشیه بازدید از بخش های مختلف بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رزن گفت: این بیمارستان در شرایطی ساخته شده که جمعیت شهرستان رزن، یک چهارم جمعیت کنونی بوده و بار بیماری‌ها نیز بسیار کمتر بود، اما در حال حاضر با گسترش شهرستان و افزایش جمعیت و قدمت این بیمارستان، لازم است که بیمارستان جدیدی ساخته شود که امروز خوشبختانه عملیات احداث آن آغاز شد و کمبودهای تجهیزاتی مانند سی تی اسکن نیز در این شهرستان وجود دارد که تامین می‌شود.

همچنین امروز، عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) شهرستان خدابنده با زیربنای ۲۰ هزار مترمربع در پنج طبقه با حضور وزیر بهداشت آغاز شد. برای ساخت بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم(ص) شهرستان خدابنده اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال مصوب شده است.

این بیمارستان شامل بخش های اورژانس، بستری جراحی، بستری زنان، بستری زایمان، اعمال زایمان، اعمال جراحی، بستری، جراحی تخصصی، بستری داخلی، بستری کودکان، مراقبت ویژه و متوسط نوزادان، مراقبت ویژه قلب، مراقبت متوسط قلب، تصویربرداری، درمانگاه، اندوسکوپی، MRI و آزمایشگاه تشخیص پزشکی است. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: