کد خبر: ۲۱۳۹۸۴
تاریخ انتشار: ۰۴:۵۹ - ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 13
اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ تا ۶ ماه طول میکشد. اگر هر۳ ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس انجام شود، به تدریج فواصل تزریقهای بعدی بیشتر میشود، یعنی عملا با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانیتری حاصل میشود
شفا آنلاین>سلامت>تزریق بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چروک است زمان شروع اثر بوتاکس بین ۴تا۷ روز است. مدت تزریق آن بین ۱۰ تا۲۰ دقیقه طول میکشد و میتوانید بعد از تزریق سریع به سر کار خود برگردید، حتی در اکثر مواقع هنگام خروج کمتر کسی متوجه تزریقها خواهد شد.

به گزارش شفا آنلاین:اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین ۴ تا ۶ ماه طول میکشد. اگر هر۳ ماه به مدت یک سال تزریق بوتاکس<Inyecciones de botox> انجام شود، به تدریج فواصل تزریقهای بعدی بیشتر میشود، یعنی عملا با تزریق بوتاکس کمتر اثرات طولانیتری حاصل میشود.

عوارض پس از تزریق بوتاکس معمولا به سبب اشتباهات در تزریق کردن ایجاد میشود. برای مثال اگر بوتاکس در نقاط صحیح تزریق نشود یا دوز دارو مناسب نباشد و بیش از حد تزریق شود، دارو بسیار رقیق شده باشد و پخش شود یا نقاطی که تزریق میشود فشار و ماساژ داده شود یا اگر از داروهای تقلبی و غیر استاندارد استفاده شود و در مکانهای نامناسب مثل آرایشگاهها صورت گیرد، احتمال ایجاد عارضه افزایش پیدا میکند و اگرنه بوتاکس به خودی خود کارایی بسیار خوبی دارد و عارضه چندانی ندارد. اگر هم عارضهای داشته باشد برای مثال سبب سردرد گذرا و علائمی شبیه سرماخوردگی بعد از تزریق میشود یا یک مقدار افتادگی پلک میدهد که این عوارض گذراست و خطرناک نیست. البته یادتان نرود افتادگی پلک ممکن است به سبب عدم مهارت کافی پزشکی در تزریق هم پیش بیاید.

خطوط اخم ۲ نوع هستند :
نوع ثابت : که در حالت آرامش هم وجود دارد. این خط با زدن بوتاکس به تنهایی از بین نمیرود و احتیاج به تزریق فیلر دارد.
نوع حرکتی : یعنی در آرامش وجود ندارد، این نوع با زدن بوتاکس و ممانعت از انجام اخم به طور کامل از بین میرود.

در چه مواردی تزریق بوتاکس ممنوع است ؟
۱. اگر فرد بیماری اختلالات انعقادی داشته باشد.
۲. استفاده از داروهای ضد انعقاد خون
۳. دوران حاملگی
۴. سن کمتر از ۱۸ سال و همچنین سن بالاتر از ۷۵ سال
۵. بیماری اماس، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه
۶. بیماریهای قلبی و عروقی حاد
۷. ضعف ایمنی یا کسانی که عفونت فعال دارند.
۸. واکسیناسیون در ۲ هفته اخیر
۹. کسانی که بدون دلیل مشخص مبتلا به بیماری فلج عضلانی هستند.

بعد از بوتاکس ممکن است این عارضه ها سراغ شما بیایند :
۱ ـ صورتتان بیحرکت میماندو مانند یک ربات هستید؟ این در نتیجه دوز نادرست بوتاکس است و احساس راحتی ندارید.
۲ ـ ابروهای قوسی غیر طبیعی رو به بالا که همیشه نگاه متعجبانه را به صورتتان میدهد و ممکن است چین و چروکهای غیر طبیعی در اطراف ابروها بهوجود آید. همه اینها زمانی رخ میدهد که تزریق بوتاکس
درست انجام نشود.
۳ ـ افتادگی پلک که بسیار رایج است وقتی ابرو پژمرده میشود پلک احساس سنگینی میکند، اگر چه این عارضه موقتی است اما احساس ترس را درکسی که بوتاکس تزریق کرده بهوجود میآورد.
۴ ـ اگر دوز بوتاکس بیش از حد باشد مخصوصا در قسمت عضله، احساس میشود که پیشانی سنگین شده است و چهره شما عبوس و افسرده دیده میشود.
۵ ـ مسمومیت غذایی حاد هم میتواند پدید بیاید و از چند ساعت تا چند هفته بعد از تزریق ادامه داشته باشد، یعنی از زمانیکه سم بوتاکس اثر میکند دوبینی، تاری دید، ازدست دادن صدا و کنترل مثانه ایجاد میشود.
۶ ـ سوزن سوزن شدن یا کبودی در محل تزریق.
۷ ـ دیگر عوارض جانبی مثل سردرد، درد صورت، سرخی صورت و حالت تهوع.

پزشک آنلاین
دکتر اکبر مزروعی [ پوست ، مو و زیبایی ]
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: