کد خبر: ۲۱۳۸۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴:۴۵ - ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - 2018November 12
بازنشستگان و سالمندان همواره باید مورد توجه و احترام سایر اعضای خانواده قرار گیرند.
شفا آنلاین>اجتماعی>یک متخصص طب سالمندی با بیان اینکه افراد باید برای دوران بازنشستگی خود برنامه‌ریزی داشته باشند اعلام کرد: تغذیه مناسب و انجام فعالیت‌های ورزشی در بهبود روحیه بازنشستگان و سالمندان بسیار موثر است.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر فدایی‌وطن ، با بیان این مطلب افزود: بازنشستگان <Jubilados>و سالمندان همواره باید مورد توجه و احترام سایر اعضای خانواده قرار گیرند.

وی با بیان اینکه بازنشستگان و سالمندان اول از همه خودشان باید به فکر سلامتی‌شان باشند، افزود: در کنار آن سایر اعضای خانواده و نهادهای دولتی نیز مسئول هستند تا شرایط مناسبی را برای سالمندان فراهم کند.


فدایی‌وطن خاطر نشان کرد: بازنشستگی و سالمندی تفاوت‌هایی دارند از جمله اینکه ممکن است فردی در ۴۵ یا ۵۰ سالگی بازنشست شود اما این به معنای سالمندی نیست.

این دکترای تخصصی سلامت سالمندان عنوان کرد: افراد باید پیش از شروع بازنشستگی و سالمندی برنامه‌ریزی‌هایی را داشته باشند تا بتوانند سالمندی خوبی داشته باشند بنابراین داشتن برنامه‌ریزی مناسب و هدفمند، داشتن تغذیه مناسب، ورزش و تمرینات بدنی نقش بسیار حائز اهمیتی در این زمینه دارند.

وی با اشاره به اینکه بازنشستگان ممکن است با مشکلات روحی و اجتماعی روبه‌رو شوند، افزود: برخی از بازنشستگان با از دست دادن کار و از کار افتادگی و به عبارتی با انزوا و تنهایی دچار بحران می‌شوند که در این زمینه کمک گرفتن از مشاوران و همکارانی که شرایطی همانند آنها دارند در رفع بحران موثر است.

این متخصص طب سلامت سالمندان و عنوان کرد: بازنشستگان برای پیشگیری از افسردگی باید برنامه‌ریزی داشته باشند بنابراین اگر قرار است دوران سالمندی خوبی را سپری کنند باید پیش از شروع بازنشستگی به یاد گرفتن هنر موسیقی، انجام فعالیت‌های اجتماعی یا هر چیز دیگری که علاقه‌مند هستند
اقدام کنند.

فدایی وطن تاکید کرد: احساس انزوا و تنهایی یکی از شایع‌ترین مشکلات بازنشستگان است که رفت و آمد با دوستان، خانواده و معاشرت با نوه‌ها در بهبود سلامت روحی آنها بسیار موثر است.طبنا


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: