کد خبر: ۲۱۲۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۶ - ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - 2018October 26
در این همایش، مدیران، کارشناسان و صاحب نظران حوزه آمار در وزارت بهداشت حضور داشتند و کارگاه های متعددی با همکاری مرکز آمار ایران و معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت درباره بازسازی قوانین، تشکیلات و ساختارهای آمار در نظام سلامت برگزار شد
شفاآنلاین> اجتماعی> رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات<Information Technology> وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برنامه یک ساله این وزارتخانه برای جمع آوری آمار یکپارچه، قابل اعتماد، به روز و به صورت نظام مند در حوزه سلامت<Health area> خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین: سید محمود تارا روز جمعه به برگزاری اولین همایش ملی استفاده از آمار در نظام سلامت در روزهای یکم و دوم آبان ماه اشاره کرد و افزود: در این همایش، مدیران، کارشناسان و صاحب نظران حوزه آمار در وزارت بهداشت حضور داشتند و کارگاه های متعددی با همکاری مرکز آمار ایران و معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت درباره بازسازی قوانین، تشکیلات و ساختارهای آمار در نظام سلامت برگزار شد.

وی تصریح کرد: در اولین روز از این همایش به منظور اعلام شروع جدی برای بازسازی قوانین، تشکیلات و ساختار آمار در وزارت بهداشت، از نظرات وزیر بهداشت و همچنین رییس مرکز آمار ایران، مدیران حوزه آمار و سازمان های مرتبط در حوزه سلامت بهره مند شدیم. همچنین در این همایش و با برپایی غرفه هایی، آخرین وضعیت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حوزه آمار به نمایش درآمد.

رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خاطرنشانکرد: سال آینده شاهد یکپارچه سازی آمار و ثبتی مبنا در وزارت بهداشت خواهیم بود.

تارا با بیان این که یکی از اقدامات ساختار نظام ثبتی، اتصال سامانه های اصلی و استانداردسازی سازی شاخص ها و داده های آنها و یکپارچه سازی اطلاعات درون این سامانه ها خواهد بود، افزود: باوجود صدها سامانه در وزارت بهداشت، اما این فرآیند ابتدا در 20 سامانه اصلی انجام می شود.

وی از آماده سازی لایه نوبت دهی الکترونیکی در سطح وزارت بهداشت تا یک ماه آینده خبر داد و اظهارداشت: یکی از لایه های نوبت دهی الکترونیکی در سطح پایین است که تمهیدات آن آماده شد، اما لایه ای دیگر در سطح وزارت بهداشت و کشور است تا همه لایه ها به لایه نوبت دهی الکترونیکی کشور متصل شوند. در این صورت هر فردی می تواند از نظام ارجاع یا خارج از آن، اقدام به نوبت گیری کند. ایرنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: