کد خبر: ۲۱۱۲۷۵
تاریخ انتشار: ۰۴:۴۵ - ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - 2018October 15
ریزش آب دهان هنگام خواب، درباره سلامتیتان چه می گوید؟! ممکن است بارها این سوال برای شما پیش آید و نتوانید پاسخش را پیدا کنید.
شفا آنلاین>سلامت>بسیار شنیده ایم که افراد از ریزش آب دهان هنگام خواب گله و شکایت می کنند. این مساله هم می تواند درباره سلامتی نکاتی را گوشزد کند. حتما می پرسید؛ ریزش آب دهان<Mouth watering> هنگام خواب، درباره سلامتیتان چه می گوید؟! ما در اینجا پاسخ سوالتان را نوشته ایم.

به گزارش شفا آنلاین:ریزش آب دهان هنگام خواب، درباره سلامتیتان چه می گوید؟! ممکن است بارها این سوال برای شما پیش آید و نتوانید پاسخش را پیدا کنید. ولی ریزش آب دهان هنگام خواب به علل مختلف ممکن است پیش بیاید که مشکل نگران کننده ای نیست. فقط با کسب اطلاعات درباره این موضوع می توانید ریزش آب دهان در هنگام خواب را کنترل کنید و ازاین موضوع خجالت زده نشوید.

 ریزش آب دهان در خواب به علت سست شدن عضلات اتفاق می افتد. در ادامه ی این مطلب با علل مختلف ریزش آب دهان در هنگام خواب آشنا شوید و درنهایت راه های درمان آن را نیز یاد بگیرید.۱- سردی مغز و درد درناحیه پشت سر
۲- سردشدن گوارش و ترشیدگی و سکسکه و آروغ ترش در( معده و روده بزرگ و کوچک )
۳- بیماری سینوسها و نزله سرد
۴- انگل داشتن درگوارش و دورناف و مقعد که بعضی مواقع با مورمورهمراه است
۵- فلج صورت و کم کاری غده های بزاقی دهان
۶- مسمومیت و بالارفتن سموم بدن
۷- بزرگی لوزه سوم
۸- عدم رعایت بهداشت دهان و امورروابط زناشویی( سکس دهانی)
۹- عفونت معده ناشی از قورت دادن آب بینی
۱۰- غلبه خلط بلغم در بالا تنه بالاخص در سنین بالا
۱۱- علایم انگل داشتن

درمان ریزش آب دهان

روش‌های زیادی برای کنترل ریزش آب دهان درهنگام خواب پیشنهاد شده است، ولی کمتر مؤثر بوده‌اند. پزشکان می‌توانند با انجام عمل جراحی مسیر مجاری بزاق را تصحیح کنند تا بزاق به گلو بریزد. اما این کار توصیه نمی‌شود.

خوراکی‌های مختلف را امتحان کنید. زنان باردار چیزهای مختلف مثل قرص‌های مکیدنی، جرعه‌های متناوب آب، تنقلات را برای کاهش آب دهان می‌خورند. با این کار هم مزه بد دهان را از بین می‌برند و هم بزاق را قورت می‌دهند. شما هم امتحان کنید، چون گاهی مؤثر است.دارو نخورید. ریزش آب دهان آنقدر مهم نیست که برای قطع آن از داروهای خشک‌کنندهٔ دهان استفاده کنید.

این کارشناس طب سنتی متذکر شد: تعریق بیشتر از حد در خواب، نشانه‌ای از وجود برخی بیماری‌ها است و باید مورد بررسی قرار گیرد، همچنین خروپف زیاد می‌تواند نشانه وجود رطوبت زیاد در بدن و تورم و بزرگی لوزه‌ها یا زبان کوچک باشد.
علوی یادآور شد: هر نوع دردی که فرد را از خواب بیدار کند مثل سردرد یا درد شکم می‌تواند نشانۀ وجود بیماری خطرناک باشد همچنین خوابهای ترسناکِ تکرار شونده و پریدن از خواب ممکن است نشانۀ شرایط روحی نامناسب یا وجود برخی مواد نامناسب در بدن باشد و در تمام موارد فوق، مراجعه به پزشک متخصص طب سنتی توصیه می‌شود.
وی ادامه داد: مصرف مخلفاتی مثل سالاد، ترشی، ماست، دوغ و مانند آن نیز با غذا کاری خطا است و از سوی دیگر این مواد، محرک اشتها بوده و موجب خواهند شد, فرد بیش از توان هضم معده، غذا صرف کند و نتیجه تکرار این عمل فساد هضم، تولید اخلاط و مواد زاید در معده، بدن، چاقی و بیمار شدن خواهد بود.
این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: به‌خلاف آنچه امروزه در دستورات آشپزی شاهد آن هستیم، بسیاری از دستورات پخت غذاهای سنتی حاصل تدبیر و تفکر حکما و اطبا بوده و آنها مواد مختلف را با توجّه خاص کنار هم چیده‌اند به‌گونه‌‌ای که هضم مشابه داشته باشند یا عوارض یکدیگر را کاهش دهند.

درمان ریزش آب دهان با طب سنتی

۱- ریختن چندقطره روغن بادام شیرین به داخل ناف و ماساژ شکم
۲- پرهیز ازتمام تغذیه های سرد و خشک + سرد و تر
۳- دمنوش رقیق پونه با آویشن با نعنا با مرزنجوش با زیره
۴- رفع چاقی بدن که نشانه بلغمی بودن روده ها است.
۵- گذاشتن کندردردهان به اندازه یک نخود دردهان تا ۴۰ روز
۶- گذاشتن عسل دردهان

تندرست نیوز
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: