کد خبر: ۲۱۰۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - 2018October 04
اکنون نرخ بلیت پروازهای داخلی در برخی مسیرها به زیر ۲۰۰ هزار تومان و قیمت های قبل از گرانی بلیت هواپیما بازگشته است
شفا آنلاین>اجتماعی>بررسی های میدانی نشان می دهد نرخ بلیت پروازهای داخلی با کاهش محسوسی مواجه شده و در بسیاری از مسیرها قیمت ها به کمتر از ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش شفا آنلاین: نرخ بلیت پروازهای داخلی کاهش یافته به طوری که نرخ برخی پروازها به زیر ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. برخی فروشندگان آژانس های مسافرتی، این کاهش نرخ را به کاهش چند روز اخیر نرخ ارز در بازار ازاد و کاهش حجم تقاضای سفر <a trip>همزمان با شروع سال تحصیلی ربط می دهند.


 پایان تعطیلات تابستانی و آغاز فصل مدارس تأثیری در تغییر قیمت بلیت پروازها ندارد.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز گفته بود: علی رغم اینکه معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی دستور داده تا شرکت های هواپیمایی مشمول دریافت ارز از سامانه نیما از طریق بانک های عامل شوند، اما عدم همکاری پتروشیمی ها برای واگذاری ارز حاصل از صادرات به ایرلاین ها سبب شده تا شرکت های هواپیمایی مجبور شوند ارز مورد نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند که این اقدام باعث افزایش هزینه این شرکت ها و نهایتا افزایش قیمت بلیت پروازها شده است.

اکنون نرخ بلیت پروازهای داخلی در برخی مسیرها به زیر ۲۰۰ هزار تومان و قیمت های قبل از گرانی بلیت هواپیما بازگشته است.

تهران ـ مشهد؛ وجود پروازهای متعدد کمتر از ۲۵۰ هزار تومان

پرواز ۱۸۸ هزار تومانی تهران ـ مشهد در تعدادی از روزهای دیگر مهر ماه هم برای فروش گذاشته شده که احتمالا به دلیل ارزان بودن آن به زودی همه صندلی های آن پرواز به فروش خواهد رسید.

همچنین پروازهای ۲۰۴ و ۲۰۹ هزار تومانی تهران ـ مشهد برای روزهای پایانی هفته جاری و برخی روزهای هفته آتی به صورت سیستمی دیده می شود ضمن اینکه پروازهای چارتری تهران ـ مشهد با قیمت های بالاتر به صورت ۲۱۴، ۲۱۸، ۲۲۵، ۲۵۵ و ۲۷۵ هزار تومانی هم برای عرضه به مشتریان یافت می شود.

تهران ـ کیش؛ همچنان گران قیمت

علی رغم کاهش نرخ بلیت پروازهای داخلی در مسیر تهران ـ مشهد، اما همچنان بلیت تهران ـ کیش با ارقام بالا در حال عرضه است. به گونه ای برای روز پنج شنبه هفته جاری ۳۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان ارزانترین نرخ بلیت سیستمی تهران ـ کیش محسوب شده و تا ۵۰۹ هزار تومان برای پروازهای چارتری در این مسیر دیده می شود. با این حال برخی بلیت های تهران ـ کیش برای روزهای یکشنبه و جمعه هفته آینده ۲۰۸ و ۲۰۹ هزار تومان به فروش می رسند.

تهران ـ شیراز؛ نرخ های خانواده پسند

پروازهای تهران ـ شیراز نیز با کاهش شدید قیمت ها مواجه شده به گونه ای که حتی برای سفرهای خانوادگی نیز مناسب خواهند بود. ارزانترین بلیت سیستمی این مسیر برای تاریخ پنج شنبه هفته جاری ۱۸۶ هزار و ۹۰۰ تومان و برای روز جمعه این هفته ۱۷۷ هزار تومان است. در روزهای آینده نیز نرخ های ۱۷۵، ۱۷۷، ۱۹۳، ۲۰۰ و ۲۰۹ هزار تومان هم برای خرید بلیت تهران ـ شیراز عرضه شده است.

نکته عجیب ماجرا، قیمت های نجومی بلیت پروازها برای روزهای ۱۲ ابان به بعد است که با ارقام نجومی در معرض فروش گذاشته است.

این افزایش عجیب قیمت برای بیشتر مسیرها به گونه ای است که بیم افت شدید مسافران هوایی در نیمه دوم آبان و آذر ماه جاری وجود دارد به گونه ای که در اکثر مسیرها ارزانترین نرخ بلیت بالای ۳۵۰ هزار تومان بوده و در بعضی روزها نیز (ارزانترین بلیت) بالای ۴۰۰ هزار تومان است.

به نظر می رسد دستگاه های متولی نظارت بر صنعت هوانوردی و خدمات فروش بلیت های پروازی باید نظارت بیشتری بر روند فروش بلیت پروازهای داخلی در نیمه دوم آبان به بعد اعمال کنند. مهر

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: