کد خبر: ۲۰۶۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۰ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - 2018August 19
فرآورده‌هایی که در کل دنیا بر روی سلامت موثراند تحت نظر بوده و مورد بررسی قرار می‌گیرند

شفا آنلاین>سلامت>مدیرکل فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه لوازم آرایشی و بهداشتی را نباید بدون برچسب اصالت خریداری کرد، گفت: اثرات سمی در کمین زنانی است که لوازم آرایشی و بهداشتی را از دستفروشان و کنار خیابان‌ها خریداری می‌کنند.

به گزارش شفا آنلاین:دکترعبدالعظیم بهفرد  درباره خرید لوازم آرایشی و بهداشتی<cosmetics> از مراکز غیر مجاز اظهار کرد: فرآورده‌هایی که در کل دنیا بر روی سلامت موثراند تحت نظر بوده و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند را باید از محل‌ها معتبر یعنی داروخانه‌ها یا فروشگاه‌های مجاز خریداری کرد، گفت: افراد و به خصوص زنان و دختران که خریدار لوازم آرایشی و بهداشتی هستند حتما باید بر روی برچسب فارسی نویس این محصولات دقت کنند تا با مشخصات کالای خریداری شده همخوانی داشته باشد.

مدیرکل فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: برچسب کنترل اصالت و سلامت اخیرا قابلیت استعلام  را پیدا کرده است بنابراین به خریداران توصیه می‌شود جهت بررسی مرغوبیت و کیفیت کالا حتما استعلام را انجام دهند. و به صرف وجود برچسب کفایت نکنند و پس از استعلام در صورتی که پاسخ مثبت بود لوازم آرایشی و بهداشتی را خریداری و مصرف کنند.

بهفرد با اشاره به اینکه نیمی از مصرف کنندگان کالاهای آرایشی و بهداشتی زنان هستند، گفت: فرآورده‌هایی که زنان مصرف می‌کنند به دلیل اینکه در نسل آینده کشور بسیار موثر است باید در خریداری آن دقت کنند و به هیچ عنوان از کنار خیابان‌ها یا دست فروشان لوازم آرایشی را خریداری نکنند چراکه به دلیل مصرف طولانی مدت اگر اثرات سمی داشته باشد خود را نشان می‌دهد و این مشکل می‌تواند به نسل بعد نیز منتقل شود طبنا

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: