کد خبر: ۲۰۵۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - 2018August 15
حدود ۱۸ درصد زنان به میگرن مبتلا هستند که این آمار در مردان حدود شش درصد است. علاوه بر این بدن زنان به خوبی به داروی موجود برای درمان میگرن واکنش نشان نمی‌دهد
شفا آنلاین>سلامت>پزشکان توانستند به این پرسش پاسخ دهند که چرا زنان بیش از مردان دچار سردردهای میگرنی می‌شوند؟

به گزارش شفا آنلاین: متخصصان علوم پزشکی پس از بازبینی روی نتایج چندین مطالعه دریافتند استروژن تاثیر مستقیمی بر میزان حساسیت به میگرن در مغز دارد. حدود ۱۸ درصد زنان به میگرن مبتلا هستند که این آمار در مردان حدود شش درصد است. علاوه بر این بدن زنان به خوبی به داروی موجود برای درمان میگرن واکنش نشان نمی‌دهد.

مطالعات پیشین نشان می‌دهد بیشتر زنان مبتلا به میگرن در زمان شروع دوره قاعدگی دچار این عارضه می‌شوند. این موضوع در چرخه قاعدگی و زمانیکه استروژن در پایین‌ترین سطح است مورد توجه است و به همین دلیل محققان به این نتیجه رسیده‌اند که چنین نوساناتی در هورمون مزبور در بروز میگرن نقش دارند.

با وجود آنکه نقش هورمون استروژن در بروز سردردهای میگرنی در زنان شناخته شده بود اما جزئیات مکانیزم این تاثیرگذاری همچنان ناشناخته بوده است.

 در بررسی جدید گروهی از متخصصان اسپانیایی مطالعاتی انجام داده و دریافتند که استروژن می‌تواند بر سلول‌های اطراف عصب سه قلو و عروق خونی مرتبط در سر تاثیر گذاشته و آنها را به محرک‌های میگرن حساس کند.ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: