کد خبر: ۱۹۸۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۰ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018June 11
تمام سلول های بدن پروتئین هایی را تولید و آزاد می کنند. پروتئین ها از جمله کلاژن پیش از خروج از سلول به شکل بسته های کوچکی بسته بندی می شوند.این فرآیند که به عنوان ترشح شناخته می شود برای رشد سالم بدن ضروری است
شفا آنلاین>سلامت>محققان موسسه فنی توکیو آنزیمی موسوم به USP8 را شناسایی کردند که میزان ترشح کلاژن توسط سلول ها را کنترل می کند.

به گزارش شفا آنلاین، تمام سلول های بدن پروتئین هایی را تولید و آزاد می کنند. پروتئین ها از جمله کلاژن پیش از خروج از سلول به شکل بسته های کوچکی بسته بندی می شوند.این فرآیند که به عنوان ترشح شناخته می شود برای رشد سالم بدن ضروری است.

محققان در این تحقیقان نشان دادند که با فعال شدن USP8 بسته های حامل کلاژن تشکیل نمی شوند و میزان ترشح آن در بدن کنترل می شود. در مقابل با غیرفعال شدن این آنزیم(Enzyme)، کلاژن به سادگی در بدن جابه جا شده و ترشح آن افزایش می یابد.

ترشح بیش از حد کلاژن در بدن انسان می تواند منجر به فیبروز در اندام ها شود، در حالی که کمبود این پروتئین با انواع بیماری استخوانی از جمله CLSD ارتباط دارد.

درک صحیح عملکرد آنزیم USP8 امکان ابداع روش های درمانی موثر برای این دسته از بیماری ها را فراهم می کند. همچنین زمینه را برای تولید صنعتی کلاژن در مقیس وسیع فراهم می کند. همچنین نتایج این تحقیقات در صنایع دارویی و زیست فناوری، کاربردهای بسیاری دارد.
برچسب ها: پروتئین ، کلاژن ، آنزیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: