کد خبر: ۱۹۳۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۱:۱۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018April 24
صندوق های سرمایه گذاری که از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری ایجاد شده اند همچنان سودهای بالای ۲۰ درصد را به مشتریان خود ارائه می دهند.

شفا آنلاین>بیمه و بانک.>صندوق های سرمایه گذاری در حالی همچنان سودهای بالا به سپرده گذاران می دهند که در چند هفته و چند ماه اخیر حال بورس اوراق بهادار چندان مساعد نبوده است.
حال بورس خراب است اما صندوق‌ها همچنان سودده هستند!

به گزارش شفا آنلاین:صندوق های سرمایه گذاری که از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری <Credit institutions>ایجاد شده اند همچنان سودهای بالای ۲۰ درصد را به مشتریان خود ارائه می دهند.

صندوق های سرمایه گذاری که کار اصلی آنها بازارگردانی و فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار است، برای دور زدن نرخ سودهای ۱۵ درصدی ابلاغی توسط بانک مرکزی در بانکها ایجاد شده اند.

پیش از این بانکها و موسسات اعتباری سودهای بیش از ۲۰ و ۲۲ درصد را به مشتریان پرداخت می کردند اما از شهریورماه سال گذشته با تعیین نرخ ۱۵ درصد برای سپرده های سرمایه گذاری در بانک ها صندوق های سرمایه گذاری رونق گرفته و سود بالای ۲۲ درصد از آن طریق پرداخت می شود.

یکی از صندوق های سرمایه گذاری اخیراً با ارسال پیامکی به مشتریان خود اعلام کرده است که در فروردین ماه سال جاری بازدهی بیش از ۲۲ درصدی را برای مشتریان محقق کرده است.

این در حالیست صندوق یادشده در ماه پیش از آن نیز ۲۱ درصد سود محقق کرده است.

حال این سوال مطرح می‌شود که با وجود حال نه چندان خوب بازار بورس اوراق بهادار چگونه صندوق های سرمایه گذاری همچنان های سود بالا را پرداخت و بازدهی بیش از ۲۰ درصدی را دارند.

جالب تر اینکه این صندوق های سرمایه گذاری در زمان رونق بازار بورس اوراق بهادار نیز سودی در محدوده ۲۱ تا ۲۳ درصد مشتریان پرداخت می کردند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: