کد خبر: ۱۹۰۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ - 2018March 31
در افراد مبتلا به یبوست به‌علت تجمع مدفوع در روده, مواد زائد خون باعث التهاب و اسپاسم عضله شده در نتیجه عضله منقبض و کوتاه می‌شود, به‌مرور زمان باعث گودی کمر می‌شود.
شفاآنلاین>سلامت>یک متخصص طب ایرانی گفت: در افراد مبتلا به یبوست به‌علت تجمع مدفوع در روده, مواد زائد خون باعث التهاب و اسپاسم عضله شده در نتیجه عضله منقبض و کوتاه می‌شود, به‌مرور زمان باعث گودی کمر می‌شود.

به گزارش شفاآنلاین،سمیه ذاکری متخصص طب ایرانی، درباره یبوست اظهار کرد: مهمترین علت گودی کمر، یبوست است, عضله‌ای از مهره‌های کمر به‌سمت استخوان ران کشیده شده و تقریباً در همسایگی روده‌ها قرار دارد, در افراد مبتلا به یبوست به‌علت تجمع مدفوع در روده، باکتری‌ها رشد و تکثیر یافته، سمومی از خود ترشح می‌کنند که باعث التهاب و در نتیجه اسپاسم این عضله می‌شود در نتیجه عضله منقبض و کوتاه می‌شود, کشیده شدن و اسپاسم این عضله به‌مرور زمان باعث گودی کمر خواهد شد.

وی افزود: اجابت مزاج طبیعی یعنی دفع مدفوع روزانه بدون سختی, فشار با قوام نرم و شکل پیوسته که پس از آن فرد احساس سبکی و راحتی در ناحیه زیر شکم داشته باشد, بدون وجود کف و بلغم بدون اینکه به سنگ توالت بچسبد.


این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: از نظر طب ایرانی، یبوست و عدم‌تخلیه کامل فضولات روده‌ای مسبب بیماری‌های زیادی است که می‌توان به امراض روحی و فکری, مشکل مفاصل و اسکلت بدن حتی تغییر شکل زانوها و ... اشاره کرد.

ذاکری خاطرنشان کرد: افرادی که دچار بیماری‌های مختلف هستند تا یبوست آنها درمان نشود, تجویز هیچ دارویی برای هیچ دردی مؤثر نیست. نزله، مشکلات معده و یبوست از علل اصلی تقریباً اکثر بیماری‌هاست و برای همین تا این مشکلات رفع نشود، سینوزیت, سردرد, نازایی, کمردرد, آلرژی, روماتیسم, اگزما, افسردگی و... بهبود نخواهد یافت.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: