کد خبر: ۱۸۹۹۵۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - 2018March 28
خانم‌های باردار سعی کنند سفرهای طولانی نروند زیرا علاوه بر خستگی خطرات بالقوه‌ای ایجاد می‌کند،‌ این افراد اگر مجبور به سفر رفتن هستند باید پس از هر دو ساعت نشستن در خودرو حدود 10 تا 15 دقیقه پیاده‌روی و از بی‌حرکتی طولانی‌مدت خودداری کنند.
شفا آنلاین>سلامت>سلامت جنسی>متخصص زنان و زایمان گفت: خانم‌های باردار باید حتما پیش از سفر توسط پزشک معاینه شوند و اجازه سفر بگیرند؛ همچنین باید به این نکته توجه کنند که شهر مقصد از امکانات و تجهیزات پزشکی مناسب برخوردار باشد.

به گزارش شفا آنلاین:عاطفه گرگین متخصص زنان و زایمان ، با بیان اینکه خانم‌های باردار باید حتما پیش از سفر توسط پزشک معاینه شوند و اجازه سفر بگیرند، گفت: شرایط دوران بارداری بادیگر زمان‌ها متفاوت است و خانم‌های باردار علاوه بر مراجعه به پزشک باید حتما داروهای خود را همراه داشته باشند.

وی در ادامه افزود: در هر زمانی از بارداری یک‌سری خطرات متفاوت مادر را تهدید می‌کند. در سه ماهه اول بارداری معمولا خطر سقط همراه با علائمی مانند لکه بینی، درد زیر شکم و خونریزی همراه است. لذا باید به این علائم توجه داشت و اگر حین سفر این علائم مشاهده شد باید حتما به سریع‌ترین مرکز درمانی مراجعه شود.

متخصص زنان و زایمان اظهار داشت: در سه ماهه سوم حاملگی که خطر زایمان زودرس وجود دارد، علائمی نظیر درد زیر شکم، انقباضات رحم، کاهش حرکات جنین، خونریزی و در مواردی که مادر سابقه فشار خون داشته باشد، سردرد، تاری دید و سوزش سردل بروز می‌کند که باید حتما به پزشک مراجعه شود.

گرگین گفت: خانم‌های باردار سعی کنند سفرهای طولانی نروند زیرا علاوه بر خستگی خطرات بالقوه‌ای ایجاد می‌کند،‌ این افراد اگر مجبور به سفر رفتن هستند باید پس از هر دو ساعت نشستن در خودرو حدود 10 تا 15 دقیقه پیاده‌روی و از بی‌حرکتی طولانی‌مدت خودداری کنند.

وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که شهر مقصد از امکانات و تجهیزات پزشکی مناسب برخوردار باشد تا در مواقع اورژانسی مادر دچار مشکل نشود. همچنین افراد باردار از هفته سی و پنجم بارداری اجازه حضور در پرواز را ندارند. ولی پیش از این زمان اگر از هواپیما استفاده می‌کنند باید هر دو ساعت از جای خود بلند شوند و چند دقیقه راه بروند تا به ورم پا دچار نشوند.

متخصص زنان و زایمان در پایان اظهار داشت: افراد باردار هنگام سفر باید حتما مدارک پزشکی مانند سونوگرافی و اطلاعات اولیه را همراه خود داشته باشند تا اگر مشکلی به وجود آمد کمک کننده باشد.فارس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: