کد خبر: ۱۸۱۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۰ - ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018January 17
مهری مهراد با اشاره به آسیب مثانه از دفع نامناسب ادرار در زنان، اظهار کرد: مجاورت رحم و مثانه آناتومی خانم ها یک حساسیت خاصی دارد که بعضا با مشکلاتی برای زنان همراه است.
شفاآنلاین>سلامت>رئیس انجمن نورویورولوژی گفت: عفونت ادراری در سن یائسگی(Menopause) خیلی شایع است.

به گزارش شفاآنلاین،مهری مهراد با اشاره به آسیب مثانه از دفع نامناسب ادرار در زنان، اظهار کرد: مجاورت رحم و مثانه آناتومی خانم ها یک حساسیت خاصی دارد که بعضا با مشکلاتی برای زنان همراه است.

وی با اشاره به فشار رحم بر روی مثانه در دوران حاملگی، افزود: انجام تمرینات ورزشی مداوم و فیزیوتراپی های ته لگن، از بروز افتادگی رحم جلوگیری می کند.

مهراد با بیان اینکه زایمان طبیعی ۳۱ برابر بیشتر از سزارین باعث آسیب عضلات کفن لگن می شود، ادامه داد: یائسگی به خاطر حذف استروژن باعث تخریب سلول ها در اطراف مجرای ادرار و عضلات کف لگن می شود.

وی به تغییرات ادراری در سنین میانسالی زنان اشاره کرد و افزود: تکرر ادرار در روز و شب، حس دفع فوریت ادرار، ریزش ناگهانی همراه با سرفه، عطسه، پریدن، ورزش کردن و تغییر حالت از نشستن به ایستادن، از علائم این تغییرات است.

رئیس انجمن نوروریولوژی، عفونت های مکرر ادراری در میانسالی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این عارضه به خاطر شل شدن عضلات کف لگن در اثر حاملگی و یائسگی منجر به خروج مثانه از حالت طبیعی خود می شود.

مهراد با بیان اینکه عفونت های ادراری در سنین یائسگی شایع بالایی دارد، افزود: توصیه ما به زنان میانسال، انجام معاینات دوره‌ای است.
برچسب ها: عفونت ، شیوع ، سلامت
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: