کد خبر: ۱۶۵۶۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۰ - ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - 2017September 06
وزارت بهداشت عمان پیشرفت های خوبی در حوزه درمان داشت و طرح بازسازی نظام بهداشتی عمان از سال ۱۹۷۰ آغاز شده و تا کنون پیشرفت ها و دستاوردهای خوبی داشته ایم.
شفا آنلاین>سلامت>مدیرکل پرستاری وزارت بهداشت عمان، گفت: در حال حاضر نیاز ما به پرستاران ایرانی به شدت احساس می شود.

به گزارش شفا آنلاین،دکتر مجید المقبالی در دیدار با دکتر حریرچی قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت کشورمان، با اشاره به روابط محکم و گسترده ایران و عمان، افزود: وزیر بهداشت عمان تاکید دارد که ما باید همکاری های مشترک گسترده ای با ایران در حوزه های مختلف سلامت به ویژه بیماری های غیرواگیر و کنترل بیماری هایی مانند سرطان(Cancer)، دیابت و فشارخون داشته باشیم.

وی اظهار داشت: وزارت بهداشت عمان پیشرفت های خوبی در حوزه درمان داشت و طرح بازسازی نظام بهداشتی عمان از سال ۱۹۷۰ آغاز شده و تا کنون پیشرفت ها و دستاوردهای خوبی داشته ایم.

المقبالی تصریح کرد: عمان در دانشکده های علوم پزشکی توانسته پزشک، پرستار و داروساز را تربیت کند و در حال حاضر ۶۵ درصد از پرستاران کشور ما، عمانی هستند اما به نیروی پرستاری و مامایی ایرانی نیاز داریم چون به فرهنگ مردم عمان آشنایی دارند و در دوران گذشته، تجربیات موفقی داشته اند.

مدیرکل پرستاری وزارت بهداشت عمان خاطرنشان کرد: در دوران گذشته تعداد نیروی پرستاری ایرانی در عمان کم بود اما در حال حاضر نیاز آنها به شدت احساس می شود زیرا جزء جدایی ناپذیر نظام سلامت کشور ما شده بودند و بسیاری از بیماران عمانی، به دلیل مسلمان بودن و آشنایی با فرهنگ مردم، خواهان حضور این نیروها در عمان هستند.

وی یادآور شد: عمان علاقه مند است تا در حوزه های آموزشی، پژوهشی و درمانی از تجربیات موفق ایران استفاده کند و همکاری های مشترک خود را گسترش دهد.

برچسب ها: پرستار ، سلامت ، عمان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
0
0
لطفا بطور خلاصه مدارکی ک لازم هست داشته باشیم روبفرستید
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: