کد خبر: ۱۰۸۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 2016May 17
شفا آنلاین>سلامت>عضو هیات مدیره انجمن بین المللی خدمات سلامت با اشاره به اینکه توریسم درمانی طی سال‌های اخیر در کشور از رشد ۴۰ درصدی برخوردار بوده است، به پشت‌پرده دلال‌های بی‌شناسنامه در جذب توریست‌های درمانی پرداخت.

به گزارش شفا آنلاین، عبدالله یونسی - عضو هیات مدیره انجمن بین المللی خدمات سلامت از افزایش 30 تا 40 درصدی توریسم درمانی در کشور طی کمتر از پنج سال اخیر خبر داد و اظهار داشت: نه تنها از نظر کمی در این زمینه از رشد نسبتا مناسبی برخوردار بودیم که بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده از این توریست‌ها 60 تا 70 درصد آنان از کیفیت خدمات دریافتی خود احساس رضایت کردند.

یونسی در حاشیه برپایی نوزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، صنایع دارویی و گردشگری سلامت (ایران هلث) افزود: عمده این توریست‌های سلامت از کشورهای منطقه و اکثرا از عراق، آذربایجان، افغانستان، برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و لبنان به ایران می‌آیند که با وجود رقبایی همچون ترکیه و دُبی به دلیل بالا بودن کیفیت خدمات و قیمت مناسب ایران را انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: هزینه‌های پزشکی در ایران بسته به نوع خدمت ارایه شده حدود نصف دیگر کشورهای منطقه بوده که این امر در جذب توریست‌های سلامت بسیار تاثیر گذار است.

عضو هیات مدیره انجمن بین المللی خدمات سلامت اظهار داشت: این توریست‌ها عمدتاً برای عمل‌های جراحی به ایران می‌آیند و بیشترین تقاضا برای اعمال جراحی چشم، قلب و ناباروری است. همچنین تشخیص‌های آزمایشگاهی و تصویربرداری از دیگر دلایل ورود توریست‌های سلامت به کشور است.

وی ادامه داد: با رفع برخی موانع قانونی در حوزه سرمایه گذاری می‌توان زیر ساخت‌های لازم را برای توریسم سلامت در کشور فراهم آورد و از سوی دیگر با تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب می‌توان میزان گردشگران پزشکی را هم از کشورهای کنونی افزایش داده و از سوی دیگر روی بازارهای جدیدی سرمایه گذاری کرد، همچنین برپایی نمایشگاه ایران هلث فرصت مناسبی برای معرفی این انجمن به مخاطبان داخل و خارج از کشور به خصوص در بازار داخلی است، زیرا هنوز هم برخی از بیمارستان‌ها در کشور از وجود این انجمن مطلع نیستند.

یونسی از ورود دلال‌های بی‌نام و نشان و بی شناسنامه ای در کشور نام برد که در زمینه جذب توریست‌های درمانی به فعالیت می‌پردازند و انجمن بین المللی خدمات سلامت سعی دارد با هدف مقابله با این پدیده، فعالیت در این حوزه را به شکل شفاف و قانونمند انجام داده تا از میزان رضایت این توریست‌ها کاسته نشود.

وی گفت: نظر سنجی از توریست‌ها از طریق سفارتخانه‌ها انجام می‌شود که می‌توان با اطلاع رسانی صحیح به این بیماران میزان رضایتمندی آنان را افزایش داد. 

عضو هیات مدیره انجمن بین المللی خدمات سلامت یادآور شد: با توجه به اهمیت توریسم درمانی در حوزه سلامت و ارز آوری آن برای کشور نیازمند سرمایه‌گذاری در این حوزه هستیم که در همین راستا یکی از کارگاه‌هایی که همزمان با برپایی نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث برپا می‌شود، به موضوع فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت در ایران اختصاص دارد که مسایل فوق در آن مطرح می‌شود.

گفتنی است،"نوزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی، صنایع دارویی و گردشگری سلامت" (ایران هلث) طی دو روز برپایی با استقبال بازدید کنندگان داخلی و هیات‌های  تجاری خارجی از کشورهای مختلف روبرو شده است. این نمایشگاه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران تا روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه به کار خود ادامه می‌دهد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: