کد خبر: ۸۲۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - 2015October 22
شفاآنلاین:معاونت فرهنگی وزارت بهداشت درباره مرگ دانشجوی نخبه پزشکی دانشگاه شهید بهشتی توضیحاتی ارایه داد.
به گزارش شفاآنلاین دراین توضیح آمده است :وزارت بهداشت ضمن تسلیت این حادثه تلخ و ناگوار به خانواده این مرحوم، جامعه دانشگاهی و دوستان و همکلاسان این دانشجوی نمونه، اعلام می‌کند: علت وقوع حادثه از سوی مسئولان انتظامی و قضایی کشور در حال بررسی است و نشر هر گونه اطلاعاتی خارج از مسیر قانونی بی‌پایه و اساس بوده و مصداق شایعه پراکنی و قابل پیگیری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در 26مهرماه سال جاری یکی از دانشجویان ممتاز رشته پزشکی خود را از دست داد.

 

براساس این گزارش یکشنبه 26 مهرماه حوالی ساعت ده و نیم صبح یک مورد حادثه سقوط از ساختمان نیمه‌کاره در حوالی بیمارستان لقمان تهران به اورژانس و سپس نیروی انتظامی اطلاع داده می‌شود. مصدوم حادثه احسان کریمی دانشجوی انترن بیمارستان لقمان بود که بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان منتقل ولی در کمال تأسف به دلیل شدت مصدومیت و جراحات وارده، جان خود را از دست می دهد. علت دقیق حادثه از سوی پلیس، پزشکی قانونی و سایر مراجع ذیصلاح در حال بررسی است.

 

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت ضمن تسلیت این حادثه تلخ و ناگوار به خانواده این مرحوم، جامعه دانشگاهی و دوستان و همکلاسان این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: علت وقوع حادثه از سوی مسئولان انتظامی و  قضایی کشور در حال بررسی است و نشر هر گونه اطلاعاتی خارج از مسیر قانونی بی‌پایه و اساس بوده و مصداق شایعه پراکنی و قابل پیگیری است.

 

مطلبی با اعلام این‌که به محض اطلاع از این حادثه تیمی از کارشناسان وزارت بهداشت به محل وقوع حادثه اعزام شدند و ضمن مطالعه پرونده تحصیلی و شناسنامه سلامت روان این دانشجو با هم‌خوابگاهی‌های وی به گفتگو پرداختند.

 

 مطلبی افزود: به اذعان همه همکاران، هم‌خوابگاهیان، اعضای هیأت علمی و دوستان متوفی و همچنین بررسی‌های اولیه تیم وزارت بهداشت، دانشجوی نامبرده یکی از پرتلاش‌ترین؛ موفق‌ترین و سالم‌ترین دانشجویان دانشگاه بوده و هیچگونه سوابقی از اختلالات روحی، ‌روانی یا معضلات اخلاقی از وی گزارش نشده است.

 

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت درگذشت این دانشجوی نمونه را ضایعه‌ای دردناک برای آینده جامعه پزشکی کشور خواند و تأکید کرد: وزارت بهداشت در حفظ امنیت و سلامت دانشجویان بسیار حساس بوده و تمام تلاش خود را جهت تأمین امنیت جسمی و روانی دانشجویان علوم پزشکی کشور به کار گرفته است. در این حادثه جهت بررسی دقیق‌تر پرونده، اداره کل دانشجویی این وزارتخانه تیمی را مأمور بررسی و پیگیری این موضوع نموده و تا مشخص شدن دلیل این حادثه ناگوار به پیگیری‌های خود ادامه خواهد داد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: